Také is myslíte, že svou klávesnici u počítače dobře znáte a skvěle ji ovládáte? Pokud skutečně ano, jste počítačový expert. Většině z nás stačí písmena a číslice a několik základních skratek na klávesnici, ale věděli jste, že pokud stisknete správné kombinace, můžete objevit zákoutí, které jste dodnes neznali? Poradíme vám, jak na to.

Klávesové zkratky

Ukážeme vám několik kombinací klávesových zkratek, které vám usnadní život a z vás bude expert na počíatče.
Uvidíte, jak s těmito triky zazáříte u svých známých i kolegů.

Alt + F4

Uzavírání. Potřebujete zavřít aktuálně otevřené okno nebo ukončit spuštěný program? Už nemusíte heldat křížek na ploše, ale stačí zmáčknout tuto kombinaci.

F2

Tlačítko F2 se nachází v horní části klávesnice na levé straně. Díky tomuto tlačítku můžete jednodušeji přejmenovat složky i soubory.

Alt + karta

Při práci na počítači vám v něm občas vzniká chaos? Pomocí této zkratky se můžete v otevřených oknech perfetkně orientovat.

Ctrl + T

Tuto zkratku lze použít také ve webovém prohlížeči. A dokonce může otevřít novou kartu. Oproti předchozímu je to nejen jednodušší, ale také je univerzální.

Alt + backspace

Toto je kombinace, kterou lze popsat jako krok zpět. Pokud se stalo něco, co jste nechtěli a potřebuje tento rkok vrátit zpět. Tato kombinace vám pomůže.

Ctrl + Shift + N

Je nutné všechna tlačítka zmáčknout osučasně. Pokud tuto kombinaci zmáčknete ve složce, objeví se zcela nová složka a pokud tutuo kombinaci využijete v internetovém prohlížeči, otevře se nová karta.

Ctrl + Shift + T

Další zkratka, kterou používáte při práci na internetu. Už jste někdy omylem zavřeli kartu, kterou si právě prohlížíte? Díky této kombinaci, ji znovu otevřete, jakobyste ji nikdy nezavřeli.

Windows + Tab

Tato kombinace je opakem té předešlé. Pomocí této zkratky všechny okna opět rozbalíte na plochu.

Ctrl + Esc

Pomocí této kombinace otevřete START.

Ctrl + Alt + Del

Pokud se váš počíteč zasekne a na nic nereaguje a vy už nevíte, co dělat. Použijte tuto kombinaci.

Windows + L

Většina lidí si myslí, že toto tlačítko windows není k ničemu. Opak je ale pravdou. Díky této kombinaci se můžete v okamžiku odhlásit.

Windows + M

Díky této kombinaci dokážete sblait všechny otevřená okna na ploše.

Shift + del

Díky této zkratce dokážete ihned smazat všechny soubory, které aktuálně označíte.