Keď máte svoju záhradu, alebo záhradku, určite si ju užívate v každom smere. Alebo sa o to aspoň snažíte. Čo teda skazí každú radosť všetkým záhradkárom? Neustále sa vracajúca burina, mravce, atď. V dnešnom článku sa dozviete, čo spoľahlivo pomôže. A nielen proti burine.

A stačí Vám úplne obyčajný ocot. Budete veľmi milo prekvapení výsledkami, ktorých možno dosiahnuť pomocou obyčajného octu.

AKO VYUŽIŤ OCOT NA ZÁHRADKE:

 1. Kyslosť octu si vie s burinou báječne poradiť. Je šetrný k životnému prostrediu, ale je maximálne účinný.
 2. Burinu síce zabíja, ale chradnúce rastliny privedie k životu. Uvarte šálku harmančekového čaju, do neho pridajte 2 lyžičky octu a tento postrek použite
 3. Azalky, rododendrony, alebo hortenzie. Tieto rastliny ocot úplne milujú. V rovnakom pomere zmiešajte ocot s vodou a tento postrek im doprajte.
 4. Ak pridáte pol šálky octu do obyčajnej zálievky, na ktorú ste zvyknutí, vyživíte pôdu a čistíte ju.
 5. Niekedy sa nedarí sadeniciam. Najmä špargľa je problematická. Pokiaľ chcete urýchliť proces rastu, namočte pred výsadbou semená do roztoku octu a vody v pomere 1: 4. Ponechajte cez noc a až potom zasaďte.
 6. Zálievku s octom používajte tiež na rastliny v kvetináči v prípade, potrebujete ak ich ihneď rozkvitnúť.
 7. Hrdzavé záhradné náradie ponorte na noc do octu a ráno bude ako nové.
 8. Či chcete v záhrade revitalizovať čokoľvek, vždy pomôže oce. Vrátane nábytku, kanví aj hadicových skrutiek.
 9. Ocot podstatne predĺži život tiež rezaným kvetom. Do vázy s vodou pridajte 2 lyžice octu a lyžicu cukru.
 10. Odpudzuje mačky. Jediné, čo musíte urobiť, je namočiť staré tričko do octu a to potom položiť niekam do záhrady. Tričká vymieňajte každých 7 dní.
 11. To isté platí aj pre divú zver. Postup i efekt je rovnaký, ako v prípade s mačkami.
 12. Ocot chráni stromy pred hmyzom a škodcami. Preto zmiešajte šálku vody, ½ šálky octu, ¼ šálky cukru a 1 lyžicu melasy. Naplňte zmesou plechovky a tie zaveste po stromoch.
 13. Ocot spoľahlivo likviduje slimáky a slimáky. Slimáci a slimáky už nemajú šancu, keď zriedite ocot s vodou v pomere 1: 1 a použijete hneď, keď sa prvýkrát objaví. Nalejte je preventívne do miest, kde sa najčastejšie vyskytujú.

Zdieľajte tieto geniálne triky ako využiť ocot na záhradke aj s priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku pre tie najlepšie recepty na každý deň.

zdroj: tiphero.com