Teplé počasie znamená veľa času na vidieku, či na chalupe, grilovanie s rodinou a priateľmi, báječné dlhé hodiny denného svetla a … invázie mravcov. Mravce dobre vedia, ako zničiť piknik , a sú celkom zohraní, keď sa vkrádajú do Vašej kuchyne. Viete ako na ne?

Dnes Vám preto poradíme spoľahlivé a geniálne spôsoby, ako sa vysporiadať s mravcami, či už žijete s týmito šestinohými škodcami, alebo ak sa im snažíte zabrániť v tom, aby Vám ešte len spôsobili spúšť vo Vašom živote. Pozrite sa na nižšie uvedené rady a zbavte sa ich raz pre vždy.

UŽITOČNÉ TIPY AKO SA ZBAVIŤ MRAVCOV

  1. Než vyhodíte plechovky od sladkých limonád, vymyte ich. Mravca tak nebude priťahovať cukor, ktorý na stenách plechoviek lipne.
  2. Nabudúce piknikový stôl podložte štyrmi nádobami s vodou. Mravce nie sú schopní prekonať túto vodnú prekážku.
  3. Kajenské korenie tiež môžete nasypať pod dvere a do okien. Je to fantastický odpudzovač. Keď Vás trápia mraveniská, nalejte vodu s kajenským korením priamo do neho.
  4. Ocot mravca nezabije, ale zmätie ho. Keď na mravce kvapnete ocot, bude ponáhľať hneď do svojho útočiska k ostatným mravcom. Vďaka octu tak vystopujete, kde sa mravce vyskytujú.
  5. Keď mravca vystopujete, potom už musíte zlikvidovať ich mravenisko. Naberajte doň vodu priamo záhradnou hadicou po dobu desiatich minút, alebo ho sparte vriacou vodou.
  6. Zabezpečte svoj priestor. Naplňte rozprašovač zmesou octu, vodou a tekutého mydla. Potom rozstriekajte zmes všade tam, kde ste mravca zaregistrovali.

Tiež ste si s nimi zažili už svoje?

Zdieľajte tieto geniálne triky ako sa zbaviť mravcov aj s Vašimi priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

zdroj: simplemost.com