Abyste měli čerstvé a kvalitní rostliny i bylinky přímo ve Vaší kuchyni vždycky, když po nich budete potřebovat sáhnout, musíte si přečíst náš dnešní článek. Dozvíte se v něm totiž, jaké druhy rostlin a bylin stačí zakoupit pouze jedinkrát, abyste se z nich těšili už napořád.

Přečtěte si naše tipy a utíkejte si do obchodu i pro Vaše bylinky. Nebudete litovat.

 1. Pórek
  Jediné, co musíte se zakoupeným prvotním pórkem udělat je, ponořit si jeho kořínky do sklenice s vodou a umístit na světlé místo.
 2. Česnek
  Kořínky česneku rostou neskutečně rychle, když je dáte do vody. Chuť je jemná a krásně se hodí ke všem omáčkám.
 3. Čínské zelí
  Dva týdny nechte kořeny čínského zelí ve vodě na světlém místě a poté uplynutí doby můžete přesadit do květináče.
 4. Celer
  Nakrájejte celer a vložte jej do sklenice s teplou vodou. Nechte ho na slunci a až se objeví první listy, můžete přesadit.
 5. Ledový salát
  Jednoduše namočte alespoň polovinu salátu do vody a nechte ji několik dní. Nové listy začnou rychle růst a poté ho budete moci zasadit do země.
 6. Máta
  Výhonky s lístky máty uložte do sklenice s vodou. Asi po týdnu uvidíte bílé kořeny. Počkejte, až budou kořeny poměrně dlouhé, a poté vložte mátu do přiměřeného velkého květináče do půdy. Máta miluje slunce a pohlcuje hodně vody, zalévejte ji 1-2 denně.
 7. Bazalka
  Po dosažení délky až 3 centimetry umístěte malé výhonky bazalky do sklenice vody a nechte je přímo na slunci. Když jsou dvakrát větší, zasaďte je do země a vyčkejte, až se úplně rozrostou.
 8. Koriandr
  Koriandr je další rostlina, která po ponoření do vody začne růst dokonale.

Sdílejte bylinky a zeleninu, kterou si můžete pěstovat doma na parapetu celý rok i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: webniusy.com