Obyčejný alobal je většinou používán k tomu, že do něho zabalíte jídlo, které si chcete buď vzít na cestu, nebo ho chcete nějaký čas uchovat v lednici. Věděli jste však, že alobal se dá využít i jinak? Ukážeme vám to.

Čištění žehličky

Je špinavá a jsou na ní zapečené skvrny? Vezměte kousek alobalu, udělejte z něho kouli a tou povrch žehličky jednoduše vyčistíte. A bude opět jako nová.

Zrání banánů

Milujete banány a chcete je uchovat co možná nejdelší dobu čerstvé, kvalitní a chutné? Vezměte celý trs a jeho konec zabalte do alobalu. Tím zabráníte kontaktu se vzduchem a banány vydrží v daném stupni zralosti o poznání déle.

Úspora za teplo

Věděli jste, že radiátor sálá mnoho tepla i do vaší zdi, kde se jednoduše ztratí, což vás stojí nemalé peníze? Dejte tomu sbohem. Za každý radiátor dejte alobal, který napomůže tomu, že se bude teplo od zdí odrážet do vaší místnosti.

Výroba vykrajovátek

Nejenom na vánoční cukroví, ale klidně také na perníčky se dokonale hodí vykrajovátka vyrobená z alobalu. Díky němu můžete vyrobit i tvary, které běžně nejsou k dostání. Fantazii se meze nekladou.

Zabalení nanuku

Máte děti a chystáte se jim dát nanuk? Potom jistě víte, s jakou pohromou to může být spojeno. Jestliže chcete uchránit jejich oblečení, zabalte nanuky do alobalu. Jak budou tát, bude krém stékat pod alobal, a ne po dětských rukách.

Prosvětlení skříněk

Máte velké kuchyňské skříňky, které působí tmavě a vy špatně vidíte, co v nich máte uloženo? Místo klasického kuchyňského papíru dejte na dno daných polic alobal. Bude odrážet světlo a vnitřek skříněk bude světlejší.

Prodloužení životnosti baterií

I když se to nezdá, může alobal o týdny a měsíce prodloužit jejich životnost. Stačí dát mezi plusový kontakt baterie a plíšek v zařízení kousek alobalu. Takto prodloužíte jejich životnost třeba v dálkových ovladačích.