Dnes sme si pre vás pripravili recept na výbornú maškrtu zo sušienok, ktorú sme si zamilovali po prvej príprave.

Uvidíte, že si ju taktiež obľúbia všetci aj u vás doma!

Prípravu zvládnete bez problémov, takže sa nie je čoho báť.

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 3 lyžice želatíny
 • 200 ml vody
 • 600 g kyslej smotany
 • 250 g cukru
 • 400 g sušienok
 • Kakao podľa potreby

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Sušienkový koláč začíname krémom. A to tak, že najprv začnete želatínou, ktorú dáte do vody, kde ju necháte takzvane napučať. Tu odporúčame pokračovať presne podľa návodu na želatíne.
 2. Druhou fázou prípravy krému je tá, že vezmete smotanu a začnete ju spoločne s cukrom miešať v miske. Buď ručne, alebo môžete použiť aj kuchynský mixér, ktorý ale zapnite skôr na pomalšie otáčky.
 3. Ďalej už stačí obe dve zložky prepojiť. Nalejte želatínu do smotanového základu a všetko veľmi dôkladne premiešajte na požadovanú krémovitú konzistenciu.
 4. Sušienkový koláč podľa nášho receptu je unikátny tým, že sa nepoužívajú veľké sušienky, ale tie malé. A pokojne sa môže jednať o slanú variantu. Nie je to problém.
 5. Požadované množstvo sušienok budete vmiešavať do vášho krému. Tu už mixér nepoužívajte, pretože by ste mali používať len ručné nástroje. A to veľmi opatrne.
 6. Keď je všetko zmiešané, vezmete si formu a do nej vložte potravinovú fóliu. Do takto pripravenej formy presuňte krém a sušienky.
 7. Teraz je treba všetko obaliť potravinárskou fóliou, aby vršok torty nevytŕčal. Dajte ho do chladničky zhruba na 30 – 60 minút, aby sa dôkladne ochladil.
 8. Keď má torta požadovanú teplotu, vyberte ju a môžete vyklopiť na podnos. Teraz oceníte to, že ste použili potravinovú fóliu, ktorá všetko uľahčí..
 9. Na záver už stačí len kakao, ktorým svoju nepečenú dobrotu jednoducho posypete a tým je pripravená na servírovanie.

Pozrite si videonávod:

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: retete-usoare.eu/tort-de-biscuiti-cu-crema-de-smantana-fara-coacere