Líh se často přidává do kosmetických přípravků a používá se jako dezinfekční prostředek nebo odstraňovač lepivých látek.

Lihem také můžete zničit štěnice. Jediné, co musíte udělat, je rozprašovačem postříkat matrace a polštáře. Po pár opakováních bude vaše postel těchto škůdců zbavená.

Líh však můžete použít k mnoha dalším účelům, než by se běžně zdálo:

Čistí pleť

Mnoho krémů a mastí proti akné obsahuje benzyl peroxid. Ale líh má silné protizánětlivé účinky, které zklidňují zasaženou kůži, dezinfikují pupínky a zabraňují vzniku akné.

Vše, co musíte udělat, je líh pomocí vatového tampónu aplikovat na postiženou oblast kůže.

Léčí opary

Přibližně 85 procent světové populace má trvale v těle herpes vir, ale pouze někteří z nich trpí tvorbou samotného oparu.

V tomto případě se vyplatí použít na postiženou oblast 70 procentní iso propyl alkohol a opary brzy zmizí.

Nahrazuje deodorant

Použití alkoholu v podpaží zabrání vzniku zápachu. Mějte však na paměti, že dlouhodobé používání lihu může vést k podráždění kůže. Proto jej takto aplikujte pouze v nutných případech.

Odstranění zarůstání chloupků

Použijte po holení trochu čistého lihu na podpaží a v tříslech pro zabránění zarůstání chloupků a zamezení podráždění kůže.

Studený obklad

Smíchejte vodu a líh v poměru 2: 1, a směs uložte v uzavíratelném plastovém sáčku do lednice na dobu jedné hodiny. Poté jej použijte jako ledový obklad, nebo k ochlazení vašeho jídla nebo nápoje v době veder.

Odstraňuje lak z nehtů

Odstraňovače laků na nehty jsou bohaté na chemikálie, které poškozují nehty. Takže alkohol poslouží jako plnohodnotná náhrada chemického acetonu.

Vyčistí uši

Vatové tampóny se běžně používají k čištění uší, ale ve skutečnosti tlačí ušní maz hlouběji do zvukovodu. Proto můžete smíchat lihový roztok s bílým octem a namočit vatový tampon do roztoku. Pak už jen aplikovat do uší a ušní maz vyjde sám.

Ničí vši

Do lihu ve spreji přidejte několik kapek levandulového oleje. Potom tento roztok aplikujte na pokožku hlavy a vyčesejte mrtvé vši pryč.

Domácí dezifekce na ruce

Z lihu vzniká výborná dezinfekce rukou. Smíchejte ½ lžíce lihu, několik kapek oleje tea tree a 100 g gelu z aloe vera.

Celý proces můžete shlédnout na následujícím videu

Závěr

Jak sami vidíte, líh má nejen mnoho praktických, ale také zdravotních využití. Zkuste se občas zamyslet a pokuste se nahradit komerční a častokrát nezdravé produkty těmi vlastními. Jednoduše doma vyrobenými.