15. prosince 2019 Milan Juha

Znáte unikátní dekorace z květináčů? Ukazují, že klasické hliněné nádoby na rostliny se dají využít i netradičně a originálně. Pokud toužíte po tom vylepšit svůj interiér nebo exteriér doslova za pár korun, s využitím něčeho běžného, je tento nápad jako stvořený přímo pro vaše potřeby.

Nakupte pár desítek květináčů

Možná na vás v obchodě budou zvláštně zírat a budou si říkat, co máte v plánu sázet, že si kupujete na několik desítek stejných hliněných květináčů. Klidně jim řekněte, že budete vyrábět unikátní dekorace z květináčů. A nebojte, prázdné nezůstanou, jelikož i do nich nakonec něco zasadíte. Výsledek však bude podstatně originálnější než klasické metody, kdy dáte do květináče hlínu, rostlinu a ten postavíte na parapet u vašeho okna.

Unikátní závěsný systém

Jako první se podíváme na zajímavý závěsný systém, který vám umožní pěstovat rostliny na vaší terase. Půjde o kombinaci praktické, ale i estetické věci. Stačí pár prken, do kterých vyvrtáte díry o průměru květináčů. Následně jednotlivé kusy dřeva pověsíte a už do nich dáváte květináče s konkrétními rostlinami. Ty mohou být opravdu rozmanité. Někdo zvolí ty okrasné, jiný zase bylinky. Volba je jenom na vás samotných. Kolik takových pater uděláte? I to je ve vašich rukou.

Květináče lze i slepit

Pokud se považujete za opravdu šikovného člověka, zkuste i tyto dekorace z květináčů. Ani tady není postup nijak složitý. Stačí jich mít pár desítek a poté je slepit k sobě do tvaru, který bude připomínat kouli. K čemu to bude dobré? To zjistíte ve chvíli, kdy bude hotovo. Tuto věc následně přeneste na svou zahradu a postavte ji na vhodné místo. Potom stačí hlína, vybrané rostliny a je to. I toto řešení bude vypadat esteticky dokonale. Zkuste ho. A opět není třeba nic neobvyklého, jenom květináče a lepidlo.