Úkolem pračky je obnovit čerstvost našich oděvů a být připravena na další praní. To ale není dost dobře možné v případě, kdy pračka není úplně v pořádku a je zanešená nečistotami, aniž byste o tom měli nejmenší tušení.

Jedna žena to vyřešila dokonalým experimentem. Vhodila do bubnu pračky dvě tablety do myčky a výsledek ji naprosto šokoval. Přečtěte si článek a zjistěte, co fantastického se s pračkou stalo.

Čištění pračky

 1. Buben
  I když si myslíte, že vnitřek pračky je čistý, může to být úplně jiné. Vroubky bubnu skrývají nečistoty. Proto stojí za to zapnout prázdnou pračku při 60 stupních a hodit do bubnu tablety do myčky. Stačí dvě tablety. Osvěžují interiér a zbavuje ho nečistot a choroboplodných zárodků.
 2.  Zápach
  Z pračky může vycházet zápach. Nejčastěji se objevuje, když v něm vlhké prádlo zůstane několik hodin. I když nemůžete prádlo ihned vytáhnout, dvířka pračky by měly zůstat otevřená. Pokud se pračka nepoužívá, nechte dveře pootevřené. Vlhkost obsažená v interiéru je příčinou nepříjemných pachů.
 3. Filtr
  Servisní technici se shodují, že vyčištěné filtry vidí v domácnosti jen velmi vzácně. Filtr zachycuje malé předměty, které zůstávají třeba v kapsách. Mince, kapesníky, sponky, vizitky. V nečištěném filtru se může plíseň objevit brzy a stát se živnou půdou pro bakterie. Nezapomeňte jej pravidelně čistit!
 4. Těsnění
  Těsnění se také stává shlukem nečistot a bakterií. Bakterie a plíseň se tetelí blahem v útrobách těsnění. Nezapomeňte pravidelně trávit čas čištěním těsnění.
 5. Zásuvka na prášek
  Nezapomínejte čistit i zásuvku na prášek a aviváž. V něm se často drží nečistoty a usazeniny, které se mohou dostat až k prádlu.

Sdílejte geniální triky na čištění pračky i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: webniusy.com