Domácí čističe zažívají velký boom. A to hned z několika důvodů. Primárně proto, že jsou bez chemie, ale také proto, že jsou účinné. Zapomínat potom nelze ani na poslední pozitivum. Příprava takového čističe rozhodně není nic složitého a my můžeme říci, že to zvládne každý. A jak na to?

Čistič na podlahy

Je jedno, zda máte dlažbu, linoleum, vinyl, nebo máte plovoucí podlahu. Tento postup pomůže vytvořit čistič, která je univerzální. Stačí jenom teplá voda, do které se přidá citronová šťáva, dále se přidá také ocet a zapomínat nelze ani na trochu tekutého mýdla. Vše smíchejte a můžete se pustit do práce.

Čistič na dřevo

Domácí čističe si snadno vyrobíte i ve chvíli, kdy je vaším cílem ošetřovat dřevo. Jak v případě nábytku, tak i v případě podlah. Aby se vše povedlo, tak budete potřebovat trochu olivového oleje, dále citronovou šťávu a pár kapek octu. Vše smíchejte, naneste na hadřík a touto směsí dřevěné povrchy ošetřujte.

Pomůže také papír na pečení

Ano, i s jeho pomocí může vzniknout unikátní čistič. A to na vaše koberce, pokud se na ně vylije trocha vosku. V takovém případě na dané místo dejte pečicí papír, potom přes něho několikrát přejeďte žehličkou a je hotovo. Papír absorbuje vosk a váš koberec bude jako nový.

Na koupelnu snadno a rychle

Domácí čističe samozřejmě využijete také ve vaší koupelně. Ta by měla být jak čistá, tak by měla být bez plísní i bez bakterií. To zajistíte tak, že v poměru 1:1 smícháte ocet s vodou. Vše nalijete do rozstřikovače, potom aplikujete, necháte chvíli působit a následně setřete hadříkem. Stejný postup samozřejmě uplatníte i na vaší toaletě.

Na špinavý koberec jedině koření

Ke koberci se ještě jednou vrátíme. A to proto, že se podíváme na domácí čističe, které obsahují známé koření. Jedná se o směs hřebíčku a bobkového listu. K tomuto přidáte také jedlou sodu, trochu kukuřičného škrobu a dále borax. Vše smícháte v mixéru a potom můžete použít. Směs na koberec nasypte, nechte působit a potom ji vysajte.

Můžete asi i osvěžit vzduch

Poslední nápad sice přímo nepatří mezi domácí čističe, ale patří mezi osvěžovače vzduchu. Pokud to má u vás doma i dobře vonět, tak budete potřebovat trochu vody, kam nakapete éterický olej. Takto si lze vyronit difuzér, nebo je možné použít ve formě rozprašovače.