Zaznamenali jste někdy, že každý dům má svou specifickou vůni? Zejména pokud se tam právě vařilo nebo peklo. Ale je velmi nepříjemné pokud je v době cítit odpad z koupelny nebo kuchyně. Tento zápach je signálem ucpaného potrubí a je potřeba tento problém řešit.

Čistič potrubí

Nabízíme vám účinný způsob jak vyřešit problém ucpaného potrubí, aniž byste museli volat instalatéry, kupovat drahé čisticí prostředky nebo zkoušet jiné „odborné“ rady.

Potřebujete

  • 2 ks Alka-Seltzer – tablety
  • 250ml octa

Postup

Vložte dvě tablety Alka-Seltzer do odtoku.
Následně do něj nalijte ocet a nechte 2 minuty působit. Při tomto kroku zavřete odtokovou trubku.
Nakonec přidejte do otvoru i vařící vodu, aby se špína rozpustila. Nejen, že se zbavíte ucpaného potrubí, ale odstraníte i nepříjemný zápach.

Chemikálie

Většina čisticích prostředků na pultech v obchodě dokáže jakýmkoli způsobem poškodit naše zdraví. Nebezpečné jsou právě ty, které jsou vyrobeny na základě silných činidel a právě mezi ně patří i čistící prostředek na odstranění ucpaného potrubí.
Navíc i samotní instalatéři doporučují používat méně chemikálií, protože tím nekoroduje těsnění. Aby se tomu zabránilo, nejlepší je sledovat stav potrubí.

Prevence před ucpáním

Uvařenou vodu z konvice vylijte přímo do kuchyňského odtoku ve dřezu. Dělejte to 1x za dva dny. Horká voda rozpouští tuk, který je přilepený ke stěnám potrubí.
Ujistěte se, že máte ve dřezu sítko. Zbytky potravy, odpadu či vlasů zůstane na něm a nebude se pomalu ucpávat v potrubí.
Pravidelně nasypte do dřezu pár lžic soli a zalijte ho vařící vodou. Také můžete zkombinovat sůl s octem.

Dávejte si pozor, aby odtok v umyvadle či ve vaně nebyl ucpaný vlasy, protože ty se nedají rozpustit ani pomocí chemikálií.