Recept Dvojitá roláda

Jednoduché, chutné a na oko krásné. Mňam!

SUROVINY

Žlutá roláda:

6 lžic krystalový cukr

6 lžic polohrubá mouka

2 lžíce voda

1 lžička kypřící prášek

4 ks vejce

Kakaová roláda:

6 lžic krystalový cukr

4 lžíce polohrubá mouka

2 lžíce kakao

2 lžíce voda

1 lžička kypřící prášek

1 lžíce mleté ořechy

4 ks vejce

Náplň:

300 ml mléka

1 bal. pudink vanilkový/zlatý klas

200 g moučkový cukr

150 g mleté ořechy

2 lžíce kakao

250 g máslo

100 g čokoláda na vaření

50 g Cera

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žlutá roláda: bílky vyšleháme elektrickým šlehačem na sníh, přidáme žloutky, postupně zapracujeme po lžících cukr, mouku smíchanou s práškem do pečiva, přidáme vodu. Pečeme na papíře ve vyhřáté troubě. Po upečení stočíme i s papírem a necháme vychladnout.
  2. Kakaová roláda: bílky vyšleháme, přidáme žloutky a ostatní suroviny. Upečeme, stočíme i s papírem a necháme vychladnout.
  3. Náplň: z mléka a zlatého klasu nebo pudinku uvaříme hustou kaši. Necháme vychladnout. Máslo vymícháme, přidáme moučkový cukr a vyšleháme na hladkou hmotu. Postupně zapracujeme vychladlou pudinkovou kaši a ořechy. Nádivku rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme 2 lžíce kakaa.
  4. Vychladlé rolády rozvineme, papír odstraníme. Tmavý plát potřeme světlou náplní a svineme na roládu. Světlý plát tmavou náplní. Do středu položíme tmavou roládu a přeložíme přes ni světlou rozvinutou roládu, kterou jsme potřeli kakaovou náplní. Roládu otočíme spojem dolů. Polijeme čokoládovou polevou a ozdobíme podle vlastní fantazie. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé
pekařky – BlazenaSadovska