Teplé letní počasí je ideální pro nošení bílého oblečení. Bílé šaty, trička, sukně či kalhoty jsou sázkou na jistotu. Bohužel je s nimi ale spojeno i jedno riziko, bílé oblečení je totiž velmi náchylné na ušpinění a vznik skvrn, například od námi konzumovaných nápojů a potravin. Ty jsou navíc na bílém oblečení viditelnější a často je také obtížnější je odstranit. Nejen z toho důvodu vám proto dnes přinášíme několik jednoduchých  rad, díky nimž se těchto skvrn zbavíte snadno a rychle.

Navíc se obejdete bez speciálních chemických čistidel určených na skvrny, které ale často bílému prádlu nesvědčí, naše triky využívají pouze jednoduché ingredience, které máte vždy doma. Pokud jste si vaše oblíbené bílé tričko znečistili rajčatovou omáčkou nebo vám na bílé šaty ukáplo několik kapek červeného vína, zachovejte klid a sáhněte po prášku do pečiva, citronu, octu či aspirinu.

Čištění pomocí prášku do pečiva

Základní složkou prášku do pečiva je jedlá soda, o jejíchž úžasných čisticích vlastnostech bylo napsáno již mnoho. Pokud se na vašem bílém oblečení objeví skvrna, stačí si připravit směs z jednoho šálku prášku do pečiva či jedlé sody a čtyř litrů teplé vody. Počkejte, až se jedlá soda rozpustí, a následně do lavoru vložte znečištěné oblečení a nechte ho namočené přibližně po dobu patnácti až třiceti minut. Následně prádlo vyjměte a propláchněte v čisté vlažné vodě, skvrna bude pryč.

Čištění pomocí octu a citronu

Bílá trička, halenky a košile jsou náchylné na vznik skvrn od potu. Skvělým způsobem, jak se těchto nevzhledných skvrn snadno zbavit, je přidat do pračky k běžnému praní šálek octa a trochu čerstvě vymačkané citronové šťávy. Po vyprání nebude po žlutých skvrnách ani památky a vaše bílá košile či tričko budou ještě bělejší než předtím.

Čištění pomocí aspirinu

Kromě jedlé sody, octa a citronu můžete pro navrácení čistoty a zářivosti vašemu bílému prádlu sáhnout i do lékárničky. Se skvrnami si totiž skvěle poradí také aspirin. Do lavoru s vodou rozmačkejte šest aspirinů a do roztoku následně namočte znečištěný oděv. Nechte půl hodiny působit a po uplynutí této doby prádlo vyperte jako obvykle.