Fialky jsou u nás velice oblíbenou rostlinkou. Nádherně voní a jejich syté barvy jsou okouzlující. Ale o fialky se musíte hezky starat, aby Vám dělaly jen samou radost a dobře kvetly. Proto Vám dnes ukážeme rovnou 5 senzačních triků, které Vám fialky ve velkém rozkvetou a výsledek Vás mile překvapí.

Uvidíte, že tyto tipy jsou naprosto geniální a tuto péči o fialky si zamilujete. Je spolehlivá a nemůže se Vám stát, že by právě na Vaše fialky nezabrala. Tyto tipy jsou geniální a musíte je ihned vyzkoušet.

  1. K fialkám občas přidejte také trochu živného roztoku. Nepodceňujte výběr květináč. Ani velký, ani malý, není ten správný. Květináč na fialky musí být velikostně tak akorát.
  2. Nikdy nesmíte zalévat přímo květy a listy. Vždy musíte zavlažovat odvodňovací miskou. Nikdy ne jinak a také po 20 minutách vylejte přebytek vody. Pokud toto porušíte a budete zalévat vrchem, stoprocentně Vám začnou květy i listy uhnívat.
  3. Musíte pamatovat na odvodňovací otvory, protože fialky není dobré udržovat permanentně mokré. Vložte do květináče i trochu jílu.
  4. Pro fialky vždy kupujte speciální půdu v zahradnictví a vyměňujte ji každých 6 měsíců. Nikdy nedávejte fialky do půdy, která pro ně není přímo určená.

Sdílejte tenhle trik na pěstovaní fialek i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: bidista.com