V dnešním článku si názorně ukážeme, jak docílit toho, aby Vám orchidej krásně kvetla v jednom kuse a to nejlépe po celý rok. Orchidej krásně vyzdobí byt, ale občas se jí prostě nedaří. Na vině mohou být i kořeny. A právě na ty se dnes zaměříme.

Přečtěte si užitečné poznatky o tom, jak na kořeny orchidejí vyzrát v tom nejpozitivnějším slova smyslu.

Tipy jak stimulovat kořeny orchideje

  1. Kořeny musíte občas naříznout. V těch místech, ve kterých už nejsou zdravé. Nůž nejdřív vydezinfikujte alkoholem, abyste nekontaminovali zdravou tkáň uvnitř ostatních kořenů. Řezy pak zasypte kůrou, nebo ještě lépe, aktivním uhlím, které koupíte v každé lékárně.
  2. Před tímto prořezáním orchidej nikdy nezavlažujte. To by následujícím procesu řezání vůbec neprospělo, spíš naopak. Pokud toto pravidlo porušíte, dojde k hnilobě.
  3. Kořeny potřebují vzduch. A to bezpodmínečně. Jsou to exotické rostliny, tedy potřebují vlhko. Co jim skutečně neprospívá, je suchý vzduch. Ten je pro orchideje zhoubou. Proto si dejte velký pozor na to, jestli orchideje nemáte umístěny těsně u radiátoru. Pokud ano, pak dbejte na to, aby byl vzduch zavlažovaný skutečně pořádně.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak stimulovat růst kořenů orchideje i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info