Z vázy rovnou do záhonu. Tak jednoduché to je, pokud jde o darovanou růži. Ukážeme Vám tři geniální způsoby, jak růži z vázy krásně rozkvést přímo na Vaší zahrádce. Výsledek Vás určitě mile překvapí a tyto jednoduché metody si naprosto zamilujete.

Vyzkoušejte některou z metod i Vy a užívejte si krásně rozkvetlé růže, které z vázy putují rovnou na záhon. Tyto metody i výsledky jsou geniální.

Triky na zakořenění darovaných růží

  1. První metoda
    Odstřihněte z růže spodní část. Připravte si směs vody a kvasnic. Na litr vody potřebujete 10 g kvasnic. Ponořte odříznutou část z 1/3 do směsi. Nechte takto dva dny stát.Poté vytáhněte, opláchněte vodou a znovu ponořte do směsi. Tentokrát už celou polovinu. Průběžně doplňujte vodu. Ponechte stonky v roztoku, dokud se neobjeví kořeny.
  2. Druhá metoda
    Připravte směs 1 litru vody a 1 čajové lžičky medu. Rozpusťte med ve vodě. Namočte 1/3 délky řízků růže do sladkého roztoku. Nechte 10 – 12 hodin stát. Poté odřízněte řízky a přeneste je do misky s čistou vodou, a ponořte do poloviny jejich délky.
  3. Třetí metoda
    Připravte si směs 1 litru vody a 10 kapek čerstvě vymačkané šťávy z aloe. Namočte 1/2 délky řízků růží do roztoku. Průběžně doplňujte vodu. Asi za 10 dní přidejte dalších 5-7 kapek šťávy z aloe. Tato směs urychluje proces tvorby laterálních kořenů a aktivuje regeneraci rostlinných buněk. Když mají růže dostatečný počet kořenů, můžete je zasadit do květináče, nebo na záhonek.

Sdílejte tenhle trik na pěstovaní fialek i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info