Muškáty jsou nádherné rostliny, které Vám mohou dělat radost po celý rok. Aby ale odolaly i vysokým a třeskutým mrazům, které nás prý pravděpodobně čekají, musíte je umět správně zazimovat. Přesně to si dnes ukážeme v našem fantastickém článku.

Uvidíte, že když budete dodržovat několik zásad, které Vám za chvíli představíme, muškáty nepřijdou k žádné ujmě. Výsledek Vás mile překvapí.

Návod jak zazimovat muškáty

  1. Dejte pozor na zavlažování. Zavlažujte střídmě a pravidelně i v zimě. Na jaře však výrazně zavlažování omezte, aby se muškáty postupně zbavovaly pozůstatků zimy.
  2. Muškáty musí mít dostatek prostoru, jak v truhlíku, tak i místo pro růst. Udržujte jim teplotu kolem 10-15 stupňů. Vždy dbejte na to, aby jejich zemina nevyschla.
  3. Abyste předešli plísňovým onemocněním, provádějte postřik vinným octem. Zajistěte jim dostatek slunečního světla a čerstvý vzduch.

4. Teplota kolem muškátů nikdy nesmí klesnout na bod mrazu. V zimě neprovádějte žádné vyživování nějakými roztoky.

5. Abyste muškátům zajistili sytou barvu, můžete je na zimu také uložit do sklepa. Tam jsou samozřejmě bez vzduchu a bez slunečního světla, ale zvládnou to s minimálními škodami.

6. Pokud víte, že mají udeřit mrazy, muškáty nezavlažujte. Před zimou zbavte muškáty všech suchých částí, úlomků, a pokud to jde, tak i případných nemocných kořenů.

7. Pokud preferujete uložení muškátů tím způsobem, že je obalíte do novin a uložíte někam do vnitřních prostorů, nikdy je nezavlažujte po dobu, kdy budou zabaleny.

Sdílejte tenhle jednoduchý způsob jak zazimovat muškáty i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: diabetika.hu