Recept Jablečný koláček s domácími povidly

Ještě minulého roku jsem dělala domácí povidla z bobulí hroznů. Byl opravdu vynikající, jen jsem nějak pozapomněla na recept, tak vám ho teď nevím říct. Když budu u kamarádky, od které recept mám, vyžádam si ho a poskytnu ho i vám. Samozřejmě můžete použít i jinou příchuť povidel. Jednoduchý koláček ke kávičce nebo k šálku čaje. Autor: Izabela

SUROVINY

Těsto: 3x

3 ks vejce

3 PL kr. cukr

PL voda

100 g polohrubá mouka

100 g jablka krájené

1/2 bal. prášek do pečiva

na špic nože soda bikarbona

Dále:

370 ml hroznová povidla

2 PL pudinkový prášek vanilkový

1 dl voda

Vrch:

200 g bílá čokoláda

1/4 kostky hořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Tento skvělý zákusek je velmi jednoduchý, pouze piškotové korpusy a povidla. Připravila jsem si nejprve jablka. Oloupala jsem je a nakrájela na tenké plátky. A připravila jsem si těsto. Z vajec, vody a cukru jsem utřela všechno do pěny. Mouku, sodu a prášek do pečiva jsem smíchala a malých dávkách jsem prosévala do těsta. Nakonec jsem přidala i nakrájená jablka. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem a těsto jsem vylila a uhladila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekly se postupně 10 min. Upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce.
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 1
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 2
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 3
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 4
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 5
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 6

2. Postupně jsem takto utřela a připravila i další 2 korpusy. Dokud se chladili připravila jsem si povidlovou nádivku. Ve vodě jsem smíchala pudinkový prášek a přidala jsem ho k horké povidla. Míchala jsem, pokud zcela povidla nezhoustla a pudink se uvařil. Rozdělila jsem ho na 2 stejné části.

Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 7

3. Sestavila jsem koláč. Na spodní plát jsem natřela tenkou vrstvu horké povidla. Ihned začne povidla tuhnout a tak můžu natírat další vrstvy na to. Pokud vám během natírání, povidla vychladne, zahřejte ji v mikrovlnce. Položila jsem druhý korpus a ten jsem udělala stejně. Položila jsem třetí plát na ten jsem uložila pečící papír, desku na krájení a 3 kg mouky. Takto dokončený koláček jsem uložila do lednice na celou noc. Druhý den jsem připravila čokoládovou polevu tak, že k bílé čokoládě jsem přidala 1/4 kostky hořké, abych dostala béžovou barvu polevy. Krájela jsem horkým nožem a přeji vám dobrou chuť.

Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 8
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 9
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 10
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 11
Příprava receptu Jablečný koláček s domácími povidly, krok 12