Smažený sýr si občas dopřeje každý z nás. Jak však docílit toho, aby nám během smažení sýr nevytekl na pánev? Přinášíme vám šikovné tipy, které vám s tím pomohou

Sýr vám nevyteče

Základem je koupit si dobrý sýr na smažení. To je takový, který má vyšší obsah tuku – minimálně 30%. Takové sýry jsou krémovější a mnohem lépe drží tvar.

Než se pustíte do obalování, vložte sýr na 10 minut do mrazáku. Po obalování se doporučuje dát ještě na pár minut do ledničky.

Při obalování tento krok určitě dodržte: sýr obalte 2x – máte tak jistotu, že vám nevyteče

Smažte VŽDY až tehdy, když je olej dobře rozpálený. Sýr smažte asi 1 minutu z každé strany a následně osušte papírovým ubrouskem.

Aby mělo kuře zlatavou kůrku, podlévejte ho během pečení tmavým pivem – zároveň mu to dodá i na skvělé chuti.

Prasklé vejce vám během vaření nevyteče, když vodu osolíte.

Pokud se vám nedaří vyklopit bábovka z formy, na chvíli obrácenou formu zabalíme do ručníku namočeného ve studené vodě.

Chcete, aby byl váš závin na povrchu zlatavý a krásně křupavý? Není nic jednoduššího, před pečením ho jednoduše potřete žloutkem rozšlehaným s trochou mléka.

Pokud nechcete, aby topinky – tedy smažený chleba, nenasáknul tolik tuku, postříkejte ho před pražením trochou vlažné vody. Bude chutnat ještě lépe a nebude tak mastný.

Pokud chcete, aby se s hmotou na přípravu játrových knedlíčků do polévky lépe pracovalo, nechte ji 1 hodinu odležet v ledničce.

Chcete nadýchanější palačinky? Přidejte do těsta perlivou minerálku nebo trochu rumu.

Aby se rýže nerozvařila, do vroucí vody přidáme lžíci citrónové šťávy nebo několik lžiček studeného mléka.

Chcete-li získat perfektně ušlehaný sníh, bílky musí být dobře vychlazené. V případě žloutků je situace opačná – vyhovuje jim pokojová teplota.