Recept Jak zpracovat zbylé bílky- Oblíbené ŠTAFETKY

Nevíte co se zbylými bílky? Upečte štafetky. Kdysi byly štafetky moje oblíbené vánoční sladké pokušení. Připravovala jsem je z trojité dávky až jsem se jich přejedla. Po roční pauze jsem znovu dostala chuť a tak jsem je v předstihu upekla. Autor: Petra

SUROVINY

Na těsto:

4 lžíce hladké mouky

100 g kr. cukru

50 g mletých vlašských ořechů

4 ks bílky

špetka soli

Na krém:

80 g másla

3 lžíce moučkového cukru

3 lžíce hladké mouky

80 ml silné černé kávy

čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme spolu se špetkou soli a cukrem do tuhého sněhu. V druhé misce smícháme mleté oříšky s moukou. Po lžících oříšky s moukou přidáváme k vyšlehanému sněhu. Jemně vařečkou vymícháme těsto, které nalijeme na velký plech vyložený pečícím papírem. Uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 170 stupňů asi 15 minut. Hned po upečení stáhneme pečící papír a necháme vychladnout.
  2. 40 g másla rozpustíme v kastrolu a zasypeme 3 lžícemi mouky a 1 lžící cukru. Usmažíme bílou jíšku, kterou zalijeme vrchovatou lžičkou Nescafé (cca 80 ml) a chvilku povaříme. Necháme vychladnout. Zbývající máslo vyšleháme se zbylým cukrem do pěny a po částech zašleháme vychladlou jíšku.
  3. Těsto nakrájíme na proužky, které natřeme krémem a slepíme. Nakrájíme na úhledné řezy a polovinu namočíme do čokoládové polevy.
Příprava receptu Jak zpracovat zbylé bílky- Oblíbené ŠTAFETKY, krok 1
Příprava receptu Jak zpracovat zbylé bílky- Oblíbené ŠTAFETKY, krok 2