Jedlá soda je ohromným pomocníkem na Vaší zahradě. V našem článku se dnes dozvíte, jak Vám může jedlá soda pomoci konkrétně s rajčaty. Pokud budete používat pravidelně tento sprej, rajčata budou bez plísně, zdravá a šťavnatá.

Nepřestávejte číst a přesvědčte se sami, jak je sprej z jedlé sody geniální. Výsledek Vás mile překvapí a bohatou úrodu si zamilujete. A nejen to. Jak využijete dále jedlou sodu na zahradě.

Tipy na využítí jedlé sody

  1. Smíchejte 4 čajové lžičky jedlé sody s 5 litry vody, abyste získali domácí pesticid, který funguje stejně účinně jako kupované. Obsahuje ale méně chemikálií a toxinů.
  2. Snižuje kyselost půdy. Přidejte PL jedlé sody do 5 litrů vody a díky tomuto postřiku budou Vaše rajčata neuvěřitelně sladká.
  3. Smíchejte stejná množství jedlé sody a mouky a posypte směsí rostliny jako je brokolice, zelí a rajčata. Tato směs zabíjí ekologicky ničí parazity.
  4. Když jsme přišli ze zahrady, musíme si umýt ruce. Většinou mýdlo nestačí. Řešením je použít trochu sody jako pastu pro mytí rukou a problém jsme již vyřešili. Jen ji důkladně omyjte a nezapomeňte ani na krém.
  5. Pokud Vás trápí kyselá půda, postřik z jedlé sody a vody ji navrací její pH.
  6. Poslouží jako indikátor. Posypte sodu na zem, a pokud dojde k reakci, je půda kyselá
  7. Jedlá soda smíchaná s vaječnými skořápkami zabraňuje výskytu šneků.
  8. 7 PL jedlé sody, 3 PL tekutého mýdla a 20 litrů vody Vám krásně rozkvete a ochrání růže.
  9. Soda pomůže i s kompostem. Nebude tolik čpět, protože soda zabrání vzniku některých kyselin.
  10. Než do květináče dáme půdu, přidejme jedlou sodu. Prodloužíme životnost půdy.

Sdílejte geniální triky jak využít jedlou sodu i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: tudasfaja.com