Máte-li chuť něco sladkého a dobrého, pak pro vás máme skvělé řešení vašich chutí. Vynikající smetanový dezert bude skvělou volbou pro vaše chuťové pohárky. Nejen, že potěšíte sebe, ale všichni, kdo ochutnají se budou oblizovat. Tento jednoduchý smetanový zázrak s čokoládou můžete užívat jako zákusek neb dezert k hlavnímu chodu. Jeho obrovskou výhodou je snadná a velmi rychlá příprava. A když zmiňujeme rychlá, máme na mysli opravdu moc rychlá.

Bez pečení a rychle

Na tento báječný smetanový dezert nebudete potřebovat ani troubu, což je velkou výhodou. Ne všichni máme vždy čas stát u trouby a čekat, než se nám něco upeče. Tento lahodný smetanový zákusek připravíte během 5 minut, což se jen tak nevidí. Pravděpodobně ho zvládnete připravit i se zavřenýma očima. Hledáte-li něco vhodného na zákusek, tento smetanový zázrak je skvělou volbou.

Ingredience na přípravu

Na přípravu budete potřebovat následující ingredience: Na 1. vrstvu: 750 ml mléka, 4 lžíce kukuřičného škrobu, 5 lžic kondenzovaného mléka, 3 žloutky, vanilkový cukr a 2 lžíce kakaa. Na 2. vrstvu: rozdrcené máslové sušenky. Na 3. vrstvu: 150 ml rozpuštěné čokolády, hrnek smetany ke šlehání a lžíci rozpuštěného másla. Postup je následující.

Postup na 3 vrstvy

Škrob rozmícháme důkladně ve škrobu tak, aby nevznikly hrudky. Přidáme následně kondenzované mléko, žloutky, vanilkový cukr a opět řádně promícháme. Z této směsi uvaříme na sporáku hustý krém za stálého míchání. Krém rozdělíme na dvě části. Do jedné přidáme kakao. Do mísy navrstvíme tmavý a světlý krém. Přidáme rozdrcené sušenky, a nakonec polijeme polevou na 3.vrstvu. To je všechno, dobrou chuť.

Dezert se skvěle hodí pro slavnostní příležitosti, pro návštěvy nebo si ho můžete udělat jen tak na neděli, abyste měli, co pojídat u televize. Nezapomeňte ovšem, že všeho s mírou.