Nejkrásnější svátky v roce jsou již opravdu za dveřmi. Do Štědrého dne zbývá ještě 8 dní a většina lidí již má vánoční výzdobu ve svých domovech hotovou. Okna zdobí vánoční motivy, na stole si příjemně hoví adventní věnec, na dveřích se houpou zvonečky. Vánoční čas má rozhodně něco do sebe a pokud si svůj domov nádherně vyzdobíte, bude na vás sváteční čas dýchat ještě o něco víc. Možná vám letos došla inspirace, nevíte, čím byste si svůj interiér mohli ozdobit, již vás nebaví klasická výzdoba chtěli byste letošní Vánoce pojmout trochu jinak. A od toho jsme tu my! V dnešním článku vám přinášíme několik zajímavých nápadů, díky kterým můžete letos oslavit originální Vánoční svátky!

Sněhuláčci nejen na stromeček

Stromeček se ve většině rodin zdobí až na Štědrý den, ale to neznamená, že si již teď nemůžete připravit originální ozdobičky, který váš stromeček dokonale oživí. Co k tomu budete potřebovat? Víčka od skleněných lahví, bílou barvu, barvičky a stuhy či pentle a lepidlo. A to je vše, pak už se jen stačí pustit do práce. Víčka z vnitřní strany nabarvěte na bílo, lepidlem slepte k sobě, namalujte usměvavý, veselý či vtipný obličej a na první víčko přilepte stuhu, za kterou sněhuláčky následně pověsíte na stromeček. Kdo chce, může sněhuláčkům připevnit i neodmyslitelné knoflíčky. Fantazii se totiž meze nekladou!

Chcete mít na stole malého Rudolfa?

Vánoční dekorace

Ačkoli Rudolf není naším zvykem, znají ho spíše děti v Americe, můžete si jeho malou podobiznu vyrobit i vy. Ve finále tak získáte roztomilou dekoraci, kterou si můžete umístit na stůl, krb či okno a věřte, že přiláká pohledy všech vašich návštěv. A co se výroby týče, není vůbec složitá! Budete potřebovat dostatečně množství korků, lepidlo či špendlíky, umělá očička a cokoli, čím budete chtít sobíka ozdobit. Korky nastříhejte do potřebných velikostí a následně je k sobě připevněte buďto lepidlem nebo špendlíky tak, aby vám pod rukama vzniklo tělo soba. Přilepte očička, vyrobte typický červený nos a nezapomeňte na rohy. O la la – je hotovo!

Rozkvetlé skleničky

Vánoční dekorace

Na štědrovečerní tabuli by rozhodně neměla chybět dekorace, která ještě více zpříjemní společně strávený čas u večeře. Popřemýšlejte, co si každý rok dáváte na stůl? Nejoblíbenější dekorací jsou bezesporu svíčky. Ty si dává na stůl snad každý, protože dokonale dotvoří celkovou atmosféru a navodí to správné intimčo. A teď se zamyslete, na co svíčky pokládáte? Necháváte je volně na stole? Co to letos udělat jinak a vyrobit si originální přírodní svícen? Potřebujete skleničky na nožičce – tvar záleží na vás – lepidlo a listy. Jestli dáte přednost jehličnatému stromu či listnatému je na vás. Pak už jen stačí větvičky či lístky přilepit na sklenici, vložit svíčku – a hotovo!