I vy znáte ten nepříjemný pocit, když se dojí jídlo a zůstane po něm jen špinavý hrnec z něhož zbytky ne a ne dostat? Věřte mi, že nejste jediná kdo se denně doma pasuje s nečistotou a v horším případě s připálenin na spodku a po bocích vašeho oblíbeného hrnce.

Už od dávných dob lidé museli čistit po sobě nádobí a hledali různé způsoby, jak si tuto nepohodlnou práci co nejvíce usnadnit. Takto vznikly první čisticí prostředky. Ne každý však měl v minulosti na drahé chemické čističe, které slibovaly zázraky. Pokud přijedete za vaší babičkou s otázkou ohledně čištění nádobí, její odpověď bude sestávat z jednoduchých domácích receptů. My jsme si dnes pro vás připravili právě jeden z domácích, lety a zkušenostmi ověřených receptů.

Potřebujeme

100g prášku do pečiva,
100g hořčičného prášku,
5 l vody

Postup

Nejdříve si připravíme misku, do které vlijeme 5 l vody. Miska by měla mít dostatečnou velikost na to, aby se do ní vešla pánev nebo hrnec, který chceme čistit. Voda v misce by měla být převařená.

Do vody přidejte prášek do pečiva a hořčičný prášek, promíchejte a nechte povařit na pomalém ohni. Do této směsi ponořte pánev, kterou chcete čistit a nechte ji tam 15-30 minut, podle stupně znečištění. Směs nechte působit na nečistotu.

Po uplynulém čase vyjměte pánev z kapaliny a očistěte ji houbičkou. Špína by měla jít snadno dolů.