Přečtěte si náš dnešní článek a vytvořte si nádherné úpletové pantofle, které Vás zahřejí a velice příjemně se nosí. Uvidíte, že je zvládnete uplést i jako úplní začátečníci. Přinášíme Vám tak jednoduchý návod, který si zamilujete.

Pusťte se do výroby a upleťte si nádherné pantoflíčky i Vy. Výsledek Vás mile překvapí.

Budeme potřebovat

  • Háček číslo 7 a 6
  • Příz
  • Pletací jehlice 5,5
  • Nůžky

Postup

  1. Vytvořte prvotní smyčky v závislosti na velikosti, kterou potřebujete. Pro velikost smyček 36 – 17, pro 37 – 18, pro 38 – 39 – 19, pro 40 – 41 – 20, pro 42 – 43 – 21.

2. Ve druhém kroku vypleťte očkový sloupek. Vytvořte 10 sloupců. Dále je pleteno 1 poloviční háčkování s jedním háčkováním a 6 sloupců s jedním háčkováním. V poslední smyčce vypleťte 5 jednoduchých háčkovacích řádků.

3. Nyní základnu obraťte a stejným způsobem vypleťte i vrchní stranu. Propojte strany jedním řádkem.

4. Pro druhý řádek vytočte 3 vzdušná očka. První pletené 2 jednoduché háčkovací stehy. Zbytek je háčkování.

5. Posledních 5 jednoduchých háčkovacích stehů je na začátku vyplněno takto: první dva jsou 2 jednoduché háčkovací stehy, třetí je 3, čtvrtý a pátý jsou vždy 2.

6. Celá další řada je pletena jediným háčkováním až do navýšení. V první smyčce, pletené jeden jediný háčkování, ve druhé dva. V poslední smyčce pletete jeden sloupec. Připojte řádek k první smyčce v prvním řádku. Zakončete.

7. Pokračujte stejně, ale nestříhejte přízi. Složte obě části k sobě a provlékněte přízi přes první. Spojte všechny smyčky spojovacím sloupkem.

8. Prošijte středem. Stejně pokračujte i s druhým kusem.

9. Zadejte 16 stehů na pletací jehlici a zanechte dlouhý pás. Pletení se provádí v rotačních řadách. Celkem 22 řádků.

10. Odstraňte první smyčku. S druhým pletete všechno vpředu. Otočte pletení, odstraňte první smyčku a spleťte všechna očka slovy. Pokračujte, dokud nezískáte 22 řádků.

11. Pletení 23 odstraníte první smyčku. Spleťte další dva dohromady. Dále nezměněno na konec řádku. Spleťte poslední dva dohromady.

12. Uzavřete pletení. Přeneste přízi na druhou stranu a spojte tři smyčky dohromady. Vraťte hlavní smyčku k základně, spojuje dvě dohromady na konec řady, poslední tři dohromady.

13. Horní část zašijte k podešvi. S háčkem č. 6 vytáhněte ocásek ven přes dvě stěny, protáhněte nit přes každou smyčku, dokud nedopletete podrobnosti.

14. Skryjte zbytky vlákna a máme hotovo! Jak sami vidíte tak výsledek je vážně nádherný,

Sdílejte tenhle překrásný nápad jak si uplést domácí pantofle i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: cpykami.ru