Teplé a krásné pletené ponožky jsou nejlepším dárkem pro nohy Vašich blízkých, když nastane chladná sezóna. Do nedávné doby se vždy pletlo komplikovaným způsobem a to hodně lidí od pletení odradilo. Dnes Vám však ukážeme mimořádně jednoduchý způsob, jak uplést ponožky pouze na dvou jehlicích.

Uvidíte, že toto pletení si naprosto zamilujete a už nikdy nebudete plést jinak. Upleťte krásné ponožky svým blízkým. Uvidíte, že si je zamilují a všichni budou výsledkem mile překvapeni.

Budeme potřebovat

  • Příze libovolné barvy
  • Dvě jehlice
  • Krejčovský metr

Postup

  1. Nejdříve si změřte obvod kotníku a také část od nártu k patě. Začínáte zadní stranou. Na obě jehlice namotejte 22 smyček. Po 4 centimetrech od začátku střídáte přední a zadní oka.

2. Stejným způsobem pokračujete také k patě. Pokračujete pletením paty. Na každém řádku vyplétáte druhé, třetí a předposlední oko. Takhle musíte udělat 12 řádků. Nyní vytvoříte celou spodní část. Upevněte a základ máte hotový. Pokračujte ve zbytku ponožky stejným způsobem, jako u paty.

3. Do výšky pokračujete 8 cm a v každém předním řádku spojujete pomocí první a poslední smyčky obě části. Pokračujte 4 cm do délky. Stejným způsobem spleťte dohromady. Máte hotovo a můžete se pustit do druhé ponožky. 8. Vůbec nejlepší je, když pletete obě ponožky najednou. Jsou tak každá na chlup stejná..

Sdílejte tenhle kreativní nápad jak si uplést překrásné ponožky i s přáteli! Určitě se jim budou také moc líbit! 

zdroj: emakar.ru