Kuraciu kapsu niekedy jedol asi každý. Nie je to len klasika so šunkou a syrom, pozrite sa na oveľa zaujímavejšie verzie.

Tie vás presvedčia o tom, že aj niečo tak jednoduché sa dá pripraviť celkom inak. Následne vás chuť presvedčí o tom, že nie je dobré zostávať len u bežnej klasiky, keď existuje toľko zaujímavejších alternatív.

Skúste použiť parmezán

Prvou variantou je kuracie vrecko s parmezánom. Tu je postup viacmenej podobný, ako je tomu pri klasickom. Iba miesto šunky a eidamu použijete kvalitný parmezán + my sme použili aj huby. Následne kapsu obalíte v trojobale a dáte do oleja usmažiť. Ideálnou prílohou sú hranolčeky alebo opečené zemiaky. Keď ochutnáte, budete túto variantu stopercentne milovať. Hlavne preto, že parmezán ponúkne veľmi zaujímavú slanú chuť, rovnako ako unikátnu arómu, ktorú eidam nikdy nevytvorí.

Skúste paradajkovú omáčku:

Druhou variantou, ktorú odporúčame vyskúšať je vrecko s paradajkovou omáčkou. Doplniť ju môžete ako variantu klasickú, tak aj variant s parmezánom. Začiatok postupu je v oboch prípadoch rovnaký. Vznikne vám vyprážané kuracie vrecko. Následne vezmete zapekaciu misu, do ktorej dáte paradajkovú omáčku. Na ňu položíte usmažené vrecká, ktoré následne posypete syrom a bazalkou. Takto dáte do rúry predhriatej na 180 stupňov a budete piecť po dobu 20 minút. Na tanier servírujte kapsu preliatu trochou paradajkovej omáčky a nechajte sa uniesť veľmi podarenou chuťou.

Nebojte sa bešamelu:

Mnoho ľudí používa bešamel len vo chvíli, keď pripravuje lasagne. Bešamel je však jednou zo základných omáčok, ktorá vznikne zvarením mlieka a múky. Keď máte bešamel pripravený, dochuťte ho a nalejte do zapekacej misy. A následne nastáva opäť čas na kuracie vrecká. Variantu necháme na vás. Opäť sa ale bude jednať o verziu smaženú, ktorú následne preložíte do zapekacej misy a potom vložíte do rúry na 20 minút. Po vybratí naservírujte spolu s bešamelovou omáčkou.

Máme hotovo!

Teraz si už len vybrať! 🙂

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: ermer.blog