Trávíte v kuchyni velkou část týdne při přípravě chutných jídel pro sebe a rodinu? Pokud ano, tak zaručeně máte jídla a potraviny, které neradi připravujete, protože jsou na přípravu časově náročné a musíte u nich dlouho stát. Mezi takové suroviny se rozhodně řadí i brambory. Oloupat slupku netrvá pár vteřin, a pokud jich děláte větší množství, strávíte loupáním desítky minut.

Češi milují brambory na všechny způsoby a v domácnostech jde o jednu ze základních surovin na vaření. Ušetřete si čas při loupání díky jednoduchému triku. Tento způsob nezabere víc času, naopak s ním hodně času ušetříte. Brambory se totiž budou loupat prakticky samy a vy mezitím můžete připravovat něco jiného. Nebudete na to přitom potřebovat téměř nic. Bohatě postačí:

  • brambory,
  • nůž,
  • hrnec,
  • voda.

Příprava syrových brambor

Syrové brambory vezměte a po jejich obvodu udělejte nožem mírný zářez. Nemusíte jít nikam hluboko. Stačí, když bude dobře rozříznutá slupka. Brambory dejte do hrnce velkého podle toho, jaké množství brambor připravujete a zalijte je vařící vodou z konvice. Poté umístěte hrnec na sporák a vařte je, dokud nebudou měkké tak, jak to máte rádi. Záleží samozřejmě i na tom, co budete připravovat. V případě bramborové kaše je tam můžete nechat i trochu déle.

Už máte téměř hotovo

Až budou uvařené, slijte horkou vodu a do hrnce napusťte studenou. Počkejte, až brambory vychladnou. Studené brambory stačí jen vzít a snadno stáhnout obě poloviny slupky. Půjde to samo, a pokud budou uvařeny správně, nebudete potřebovat nůž, ani jiného pomocníka. Takto připravené je můžete znovu ponořit do teplé vody, pokud je budete chtít ještě přihřát. A máte hotovo!

Existuje mnoho tipů a triků, jak si usnadnit přípravu vašeho oblíbeného jídla. S tímto trikem už nikdy nebudete váhat, jestli jako přílohu udělat brambory, nebo rýži. Příprava obojího totiž bude stejně jednoduchá. Tak už na nic nečekejte a udělejte své rodině vynikající jídlo s tradičními, českými bramborami.