od Jarmila K.

Vyčistit obyčejný sporák představuje nám někdy dokáže spolknout celé hodiny času. Všechny ty knoflíky a těžko dostupná místa vyžadují speciální péči a rozhodně i pevné nervy.

Abyste si práci ulehčili, přinášíme vám perfektní tip, jak vyčistit těžko dostupná místa bez námahy a celého arzenálu čisticích prostředků. Mně toto moc pomohlo vyčistit starý sporák!

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit těžko dostupná místa na sporáku!

Co budeme potřebovat:

  • vatové tyčinky
  • Amoniak (čpavkovou vodu) – dá se jednoduše zakoupit v drogerii
  • vatové tyčinky
  • Starý zubní kartáček

postup:

S amoniakem vždy pracujte v rukavicích. Vatové tyčinky namočíme v amoniaku a jednoduše přetíráme znečištěná místa tak, aby se amoniak dostal na jejich povrch.

Potom vezmeme zubní kartáček a jednoduše vyčistíme. Sami se můžete přesvědčit, jak jednoduše a rychle to půjde. Nakonec setřeme navlhčeným hadříkem a je to. Sporák bude jako nový!

Knoflíky, které se dají vyndat, namáčím do směsi vody, saponátu a rozpuštěných tablet do myčky (lze použít také prášek na praní). Nechám to odmočit a pak jednoduše vyčistím.

Funguje to i na litinové hořáky a mřížku!

Potřebujete jen amoniak a igelitový sáček. Vezměte si plastový uzavíratelný sáček a přidejte do něj 5 lžic amoniaku.

Poté do něj vložte mřížku či hořák, uzavřete ho a nechte působit 12 hodin. Nakonec stačí jednoduše setřít hadříkem a máte hotovo. Při této práci, ale použijte rukavice.