Petržlenová vňať by na Vašom záhone v záhrade určite nemala chýbať. Táto voňavá bylinka skvele dochutí akýkoľvek pokrm, a je neuveriteľne zdravá.

Prospieva tráveniu, cievam a srdcu. Vypestujte si ju tým najrýchlejším spôsobom .

Tipy, ktoré si v článku ukážeme, sú geniálne a famózne.

Rýchlosť, ktorou petržlenová vňať vykvitne, vás ohromí, a tento spôsob prípravy semien si zamilujete.

Postup a tipy:

  1. Zahrejte mlieko na teplotu 37 stupňov. Semienka zabaľte do látky a namočte ich do mlieka na 12 hodín.
  2. Posypte pôdu na pozemku, na ktorom hodláte rozsievať petržlen, malým množstvom haseného vápna. Potom zapracujte do pôdy. Tento postup opakujte ešte raz a uvoľnite pôdu pomocou ručného kultivátora.
  3. Pripravte záhon na siatie a zavlažujte. Semienka vyberte z tkaniny, osušte ich a zasejte do záhonov. Zakryte ich pôdou, ale nesaďte ich hlboko.
  4. Zeminu premiešajte. Zľahka navlhčite a sledujte výsledok. Výhonky sa objavia veľmi skoro.
  5. Čas výsadby je veľmi dôležitým faktorom pre pestovanie zeleniny. Ak sú semená zasadené príliš skoro, môžu  v studenej pôde uhynúť. Ak sú vysadené príliš neskoro, ani úroda sa nebude konať v správnom čase.
  6. Semená petržlenu sú však odolné voči chladu. Preto im neublíži ani sneh.
  7. Optimálnym obdobím pre jarnú výsadbu petržlenu na otvorenom pozemku je koniec apríla – začiatok mája. Pokiaľ ju počas tejto doby zasadíte, úrodu získate v júni – júli.
  8. Výsadbu petržlenu na záhrade možno vykonať v 2 radoch alebo dokonca medzi radmi jahôd,,, reďkovky, hlávkového šalátu. Najdôležitejšou vecou je, že vzdialenosť medzi radmi by nemala byť menšia ako 25 cm,

Perfektné!

Teraz sa už len tešiť na výsledky!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: retete-usoare.info / retete-usoare.info/cateva-sfaturi-folositoare-despre-cultivarea-patrunjelului-in-gradina-cu-care-veti-vedea-primii-lastari-foarte-curand/