Ukážeme si dnes 5 rostlin, které svou krásou rozjasní každý domov. Tyto druhy rostlin si doma zaslouží mít každá žena. Některé rostliny mají okouzlující vůni a některé dokonce afrodiziakální účinky. Pokojové rostliny dodávají Vaší domácnosti osobitou atmosféru a doplňují vzhled interiéru.

Pořiďte si tyto geniální rostliny také Vy. Tyto květiny si zamilujete. Máte některou z nich? 

5 nejkársnějších pokojových rostlin

  1. Ibišek
    Rostlina se nazývá taktéž jako čínská růže a je po celém světě známá jako symbol krásy. Pochází z Indie a je zvykem přidávat pár kousků ibišku do korunky nevěsty. Mají tak udržet v manželství romantiku a vášeň.

2. Lopatkovec
Lopatkovec představuje ženskou krásu a zajišťuje domovu štěstí. Navíc čistí vzduch a přispívá k psychickému pohodlí a pohodě. Má velmi rafinovaný vzhled.

3. Sagerécie
Sagrécie obohacuje vzduch éterickými oleji a má hojivý účinek. Její větve jsou také tkané do korunky nevěsty – věří se, že mohou posílit manželství. Pouze jedna rostlina Vám pomůže vytvořit dojem stálezelené zahrady v domě, protože keř roste až 2 metry vysoko a kvete bílými květy se sladkou vůní.

4. Achryson
Samotný keř můžete vyměnit za kteroukoliv bonsai. Zrovna tato rostlina má afrodiziakální účinky a potěší každou ženu, místo klasické kytice růží. Ne nadarmo je tato rostlina nazývána jako strom lásky. Má nádherné květy, jejichž prostředky připomínají srdce.

5. Toulitka
Tato jasně červená, oranžová nebo zlatá květina má okouzlující vůni. Její živý barevný vzhled je schopen pozvednout Vaši náladu. Rostlina pomáhá zahánět depresi, ale důležitější je skutečnost, že její přítomnost v místnosti snižuje počet škodlivých bakterií. Anthurium je považováno za prospěšné pro zdraví mužů a pro zdraví obecně: listy filtrují vzduch od amoniaku, toluenu a formaldehydu.

Sdílejte tyhle nejkrásnější pokojové rostliny i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také moc líbit! 

zdroj:  retete-usoare.info