Pro většinu neznamená mycí houba nic, je levná a její životnost je krátká. Ale mycí houbička jako taková patří mezi úžasné vynálezy, díky ní se v domácnosti zbavujeme mastnoty a nádobí září čistotou, tím spíše kousky, které nelze dát z různých důvodů do myčky. Mycí houba toho umí ale mnohem více než jen umývat nádobí a čistit dřez. Podívejte se na 7 triků, jak využít obyčejnou houbičku k neobyčejně praktickým vychytávkám, které ušetří čas i peníze!

#1 Čištění skleněných polic nebo stolů

Jak vyčistit jednoduše obě strany skleněné police najednou? Řešením je použít houbičku na nádobí, do které naříznete zářez tak, abyste mohli vložit kleště na obracení masa. Stejným způsobem nařízněte i druhou. Obě houbičky nasaďte na kleště, pokapejte čisticím prostředkem a vyčistěte dlouhým tahem sklo, polici nebo stůl po obou stranách. Díky delší rukojeti také dosáhnete na hůře dostupná místa.

#2 Čištění za pomoci pěny

Nechce se vám každou chvilku přidávat mycí prostředek na houbičku? Stačí naříznout houbičku tak, abyste do ní mohli vložit kousek mýdla. Vhodné je tak využití mýdlových zbytků, které byste jinak vyhodili do koše. Mycí houba díky tomu bude pěnit dlouhou dobu a čistit dle potřeby.

#3 Vyčištění pečících roštů

Jak vyčistit grilovací nebo pečící rošt? Stačí naříznout měkkou část houbičky do mřížky a pustit se do čištění. Vytvořená mřížka vyčistí i méně přístupná místa, odstraní nanesenou mastnotu na drátech a rošt bude zářit čistotou.

#4 Praktický odlakovač

Jak odstranit důkladně lak z nehtů bez námahy a drhnutí? Řešením je si připravit vlastní praktický odlakovač za pomoci odříznutých proužků měkké části houbičky. Proužky stočte do šneka a vložte do malé skleničky s uzávěrem, nakapejte dostatek odlakovače. Při odlakování stačí vložit prst do šneka a několikrát otočit sklenkou. Nehet bude dokonale zbavený laku, navíc ušetříte velké množství odlakovače, protože používat lze tento domácí odlakovač opakovaně.

#5 Chránič povrchů a podlahy

Jak zabránit poškrábání podlahy od nohou židlí, stolu, gauče a jiného nábytku v domácnosti, když nemáte plstěné chrániče k tomu určené? Opět je řešením mycí houbička, kterou rozřezejte na malé kousky, které připevníte pomocí lepidla na nohy. Nábytek tak už nikdy nepoškodí novou plovoucí podlahu ani lino.

#6 Praktický jehelníček

Jak uskladnit jehly, špendlíky, připínáčky, aby se o ně nikdo v domácnosti nezranil? Opět je řešením mycí houbička na nádobí. Do měkké části jehly nebo hroty zapíchněte a uložte na bezpečné místo, aby si je nikdo nemohl píchnout do ruky nebo nohy.

#7 Lepení obálek nebo známek

Odesíláte poštu a nechce se vám olizovat okraj obálky nebo lepicí stranu známky? Není nic jednoduššího než namočit měkkou část houbičky do vody a lehce přejet po nalepovací části, obálku uzavřít, příp. známku nalepit.