Recept Oblíbený koláč - Sloní SLZA

Velmi populární a stále oblíbený koláč SLONÍ SLZA. Máte ho rádi i Vy? Nejprve se mi zdálo, že to bude náročné na přípravu, protože to vypadá docela propracovaně, ale nakonec to byla úplně rychlovka. Dovolím si říci, že to bylo ještě rychleji než například makovník nebo jako jiný základní recept na šlehačkové či krémové řezy. Uděláte těsto, krém, vložíte banán, ozdobíte a máte. Autor: Petra H.

SUROVINY

Těsto:

3 ks vejce

2 lžíce hrubá mouka

1 lžíce kakao

3 lžíce moučkový cukr

1 lžička prášek do pečiva

Krém:

250 g máslo

4 lžíce moučkový cukr

1 bal. vanilkový cukr

75 g mleté ​​vlašské ořechy

4 lžíce horké mléko

2 ks banánmleté ​​vlašské ořechy na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků si vyšleháme tuhý sníh, do kterého postupně přidáváme cukr a žloutky. Vymícháme mixérem tuhou hmotu, do které následně přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Těsto vylijeme na menší plech, který jsme vystlali papírem. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 15-20 minut.
  2. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout. Vychladlý potřeme džemem.
  3. Připravíme si krém. Máslo s moučkovým a vanilkovým cukrem vyšleháme do pěny. Postupně přidáme ořechy, které jsme spářili horkým mlékem. Spolu spojíme.
  4. Takto připravenou nádivku natřeme na džemem potřený korpus. Do středu umístíme banány a přeložíme těsto. Vrch koláče potřeme zbylou nádivkou a posypeme ořechy. Nakrájime na řezy a podáváme. Dobrou chuť!
Příprava receptu Oblíbený koláč - Sloní SLZA, krok 1
Příprava receptu Oblíbený koláč - Sloní SLZA, krok 2
Příprava receptu Oblíbený koláč - Sloní SLZA, krok 3