Máme tady jaro, které je ideální dobou na pěstování a sázení rostlinek. Pokud jste vášnivým zahradníkem, pak jistě máte své triky a víte, jak sázet a o rostlinky se starat. Jste-li ovšem začátečník, jistě oceníte radu, která vám pomůže zasadit mnoho rostlinek. Radu ocení také ti, kteří by si rádi zasadili nějakou jinou rostlinu, ale neví, jak na to. S touto metodou totiž budete schopní zasadit téměř cokoliv. Díky speciální technice rostlinka krásně zakoření a rychle začne růst a dělat vám radost. Pojďte si zjistit, jak snadné a rychlé to je. O nejbližším víkendu to budete moci na zahrádce nebo balkonu zkusit.

Zahradnictví vstříc

Zahradničení je činnost, která je už po velmi dlouhá léta jednou z nejoblíbenějších činností. Je to velmi užitečný koníček, jehož vedlejším produktem je rozvíjení mozku a posilování duševní síly našeho těla. Při práci na zahradě je velmi často nutné také vzít do ruky lopatu, rýč nebo jiný nástroj. Občas něco někam přemístit nebo přenést. Z toho důvodu je zahradničení dobré také na posílení fyzické kondice, což jistě každý zahradník ví. V létě je navíc možnost se hezky opálit.

Nachystejte si materiál

A teď k samotnému pěstování. Některé rostliny mají tu schopnost, že velmi snadno koření a nemusíme jim k tomu nijak pomáhat. Jsou ovšem rostlinky, u kterých je kořenění poměrně obtížnou záležitostí. Z toho důvodu můžeme mít někdy problém s tím, že nám nechce zakořenit nějaká naše rostlina. Zde se tedy vyplatí využít speciální metodu, se kterou se vám podaří zakořenit i velmi obtížné rostliny, tedy z hlediska kořenů. K tomu budete potřebovat: skořici, med, sklenici, nůž a sáček.

Postup metody

Odřízněte větvičku rostliny, kterou chcete nechat znovu zakořenit. Větvička musí mít silné a zdravé listy. Stonek namočte do medu nebo je medem namažte, a přidejte skořici. Stonek pak dejte do sklenice a postříkejte ji vodou. Nakonec vložte do sáčku, aby se voda neodpařila. Je to nejúčinnější metoda na zakořenění. Už po 5 dnech začnou rašit nové kořínky. Zkuste to ještě dnes.