Psi se moc rádi lísají k lidem. Tento projev náklonnosti je spojován také s tím, že vám mohou olíznout tvář. Pokud se tomu bráníte, děláte chybu, jelikož to má pozitivní vliv na vaše zdraví. A jaký přesně?

Utužíte vztahy

Ani psi, ani lidé nejsou samotáři. Nejlépe se jim daří, když mají někoho vedle sebe. Jenom tak jsou spokojení a v pohodě. Myslete na to, nechte se psem kdykoliv olíznout a díky tomu utužíte své vztahy.

Vyplavíte endorfiny

Endorfiny jsou hormony štěstí, které pomáhají k tomu, abyste se cítili dobře a byli spokojení. Tím, že vás pes olízne, může dojít k tomu, že se danou radostí vyplaví pořádná dávka těchto hormonů. To se podepíše na vaší spokojenosti.

Posílíte imunitu

Tím, že vám pes olízne obličej, dokážete více posílit svou imunitu. Pokud se k vám dostanou nějaké bakterie, budou v minimálním množství. Tělo si na ně vytvoří protilátky a pokud se objeví někdy v budoucnu, nemusí se bát nákazy. Stejně funguje třeba i očkování.

Naučíte se lépe vnímat

Jak lidé, tak i zvířata mají své pocity. Pokud se necháte od psa několikrát olíznout, naučíte se tyto pocity snadno vnímat a budete moci lépe porozumět tomu, co se mezi zvířaty, ale i mezi lidmi ve vašem okolí děje.

Eliminujete stres

Ať už je na jakékoliv úrovni, tak si můžete být jisti, že když u sebe budete mít psa, který vás několikrát olízne, zcela zapomenete na starosti běžného dne. Pokud jste poslední dny ve stresu, věnujte každý den tomu, že se budete se svým čtyřnohým kamarádem mazlit.

Předejdete alergiím

Je prokázáno, že pokud jste některým alergenům vystaveni pravidelně, tak je velmi nízká pravděpodobnost toho, že se v budoucnu objeví alergická reakce. Jedním z takových alergenů je i psí srst. Pokud s ní budete vy, ale třeba i vaše děti pravidelně v kontaktu, alergie se vám s největší pravděpodobností vyhnou.