Máte rádi rajčata? Červená rajská jablíčka, která jsou ve světě velmi populární. Dopřáváte si kupovaná rajčata nebo si je sami pěstujete na zahrádce nebo třeba doma na balkoně? Ať už je to tak nebo tak, rajčata v sobě mají neuvěřitelnou sílu, která dokáže léčit některé nemoci. Musí se jen vědět, jak je správně vypěstovat, aby měla ten správný účinek.

Připravili jsme si pro vás několik bio organických hnojiv, které vám pomohou vypěstovat 100% přírodní rajčata s přírodní léčivou sílou. Budou bohaté na všechny látky, které vaše tělo potřebuje pro správný chod.

Rajčata plná zdraví

V dnešní době je velmi snadné zajít do obchodu a koupit si dovážená rajčata. Mějte ovšem na paměti, že právě tato rajčata jsou plná chemikálií od postřiků a jiných ošetřující látek, které zajišťují, aby přežila převoz přes půl planety. Mnohem lepší je vypěstovat si je doma s použitím přírodních hnojiv. Rajčata tak budou obsahovat dusík, fosfor, draslík a látky jako hořčík, vápník, železo, bór, měď nebo zinek. Všechny tyto látky tělo potřebuje při boji s nemocemi. Naučte se tedy rajčata pěstovat ekologickým způsobem.

Popel nebo kopřiva

Jednou z nejoblíbenějších hnojiv pro rajčata je popelová voda. Do kýblu vložte 500 gramů obyčejného popela a zalijte 5 litry převařené vody. Nechte popel sednout na dno a vodu přelijte do jiného kýblu. Přidejte dalších 5 litrů obyčejné vody a můžete zalévat, nejenom rajčata, ale cokoliv na zahradě.

S hnojením rajčat vám mohou pomoci také kopřivy. Z kopřiv lze udělat mnoho chutných jídel, ale málokdo ví, že jsou skvělým hnojivem, insekticidem a fungicidem. Nasbírejte si čerstvé kopřivy, nasekejte je, vložte do kýblu, zalijte 10 litry vody a nechte 10 dní působit na slunci. Poté můžete zalévat a přidat také popel.

Roztok kvasinek a mléka

Kvasinky mohou také pomoci při stimulaci růstu rajčat. Do 3 litrové nádoby nasypte půl sklenice cukru a přidejte 100 g kvasinek. Nechte působit pod víkem zhruba týden. Poté přilijte do 10 litrů vody a roztokem zalévejte rajčata přímo u kořene.

Můžete si také připravit roztok mléka. Jeden litr mléka smíchejte s 9 litry vody a přidejte k tomu 30 kapek jodové tinktury. Následně každých 7 až 10 dní polijte roztokem rostlinu rajčat.

Jedlá soda nebo banány

Jedlá soda je účinným nástrojem na celou řadu záležitostí v domácnosti. Dokáže být také užitečná na zahradě. 2 lžičky jedlé sody smíchejte s jedním litrem teplé vody a tímto roztokem zalijte květinu. Můžete rovněž použít metodu s popelem.

Slupky od banánu vám mohou také pomoci, neboť jsou bohaté na draslík, hořčík a další látky nezbytné pro optimální vývoj rostliny. Jak na to? Velmi jednoduše. Nařežte banánové slupky a vložte je do půdy kolem rostliny. Látky se postarají, aby vaše rajčata hezky rostla. Vyzkoušejte sami a uvidíte.