Nahromadilo se vám v kůlně, nebo na zahradě mnoho klasických pálených cihel a nevíte co s nimi? Rozhodně je nevyhazujte. Máme pro vás několik užitečných tipů, díky kterým se můžete jednoduše inspirovat ohledně jejich využití.

Inspirace pro kreativce: Tyto metody udělají z vaší zahrady originál

Pokud máte k dispozici větší množství klasických cihel, můžete se nechat inspirovat těmito tipy:

  • Vytvořte cihlový chodník: takový vám budou všichni závidět. Kromě toho i hezky vypadá. K jeho výstavbě postačí jen trocha té trpělivosti a šikovnosti.
  • Ohraďte si cihlami terasu: v případě, že máte na svém pozemku prostor využívaný jako terasu, lze jej cihlami ohraničit. Fantazii se meze nekladou, proto je možné tvořit různé vlnovky, kruhy, čtverce a podobně.
  • Postavte z cihel neotřelou skalku: obvykle se skalka na zahradě zhotovuje z kamínků, avšak vypadat perfektně bude i z cihel. Když cihly poskládáte do jakési spirály, vznikne vám prostor pro vysazení různých druhů rostlinek. Oživíte tím svou zahradu.
  • Vykouzlete prostorné květináče: ze starých cihel a cementu je možné postavit i velmi pěkné květináče na venkovní květiny.

Nezvyklé krmítko pro ptáky, ohniště, nebo gril

Pustit se mohou nadšení kutilové i do složitější výroby. Zajímavě bude vyhlížet například krmítko pro ptáky. Ptáte se, jak ho postavit. Vytvořte z cihel a cementu středně vysoký sloupek a na něj položte mísu s lojem, nebo zrním. Ptáčkové si už s potravou poradí. Velice pěkně pak bude vypadat i ohniště, které bude cihlami kaskádovitě ohraničené. Pro opravdu trpělivé a zručné jedince je pak vhodná stavba cihlového grilu, který bude vypadat přímo skvostně.

Oddělení jednotlivých záhonů na zahradě a výstavba posezení kolem ohniště

Pro vášnivé zahrádkáře je vhodné použít jednotlivé cihly k rozdělení záhonů. Zahrada tak bude přehlednější. K cihlovému ohništi se pak mimo jiné hodí i stylové posezení v podobném duchu. Ze starých cihel lze vytvořit i kruhové posezení s opěrkami, které v závěru jen doplníte o polstrování a užíváte si domácí idyly.