Praní tmavého prádla má svoje pravidla. Když je nedodržujete, prádlo velmi rychle vybledne a ztratí svou sytost. Taková škoda se ve většině případů už nedá napravit. Abyste předešli takovým nepříjemnostem i Vy, musíte si určitě přečíst náš dnešní článek.

Dozvíte se v něm, jak správně své tmavé prádlo prát tak, aby se už nikdy neničilo. Uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí.

Geniální triky na praní tmavého prádla

  1. Chcete-li zabránit šednutí černého oblečení, vždy do pracího prostředku přidejte lžičku soli. Sůl černou barvu zafixuje.
  2. Pro udržení čerstvosti a živosti Vašich černých oděvů, naplňte misku teplou vodou a přidejte 2 lžíce octa. Namočte černé oblečení po dobu 20 minut, poté vyždímejte a klasicky vyperte.
  3. Naplňte kbelík teplou vodou a přidejte mletou kávu. Namočte černé šaty do směsi na půl hodiny. Potom si prádlo properte ručně. Tímto způsobem budou černé šaty mnohem živější a znovu získají svou přirozenou barvu.
  4. Odstraňování skvrn potu z tmavě černého oblečení, je snadné pomocí jedlé sody. Nalijte vroucí vodu do mísy, přidejte 1 polévkovou lžíci jedlé sody a namočte oblečení na dobu 15 minut. Poté vyperte jako obvykle.

Sdílejte tyhle geniální triky na praní tmavého prádla i s přáteli! Určitě budou také mile překvapeni! 

zdroj: diabetika.hu