Všichni víme, že jedlá soda je skutečný zázrak, který dokáže udělat skutečné divy jak se zdravím, tak i v oblasti čištění. Že ale jedlou sodu využijete i jako spolehlivý prostředek čištění matrace, to jste určitě nečekali.

Musíte to rozhodně vyzkoušet. Výsledek Vás mile překvapí a tento stoprocentně úspěšný způsob čištění si zamilujete.

Geniální trik na vyčištění matrace

  1. Jedlá soda je ideální pro alkalizaci, hubení bakterií a virů, v zahradnictví a hodí se i na různé domácí čistící praktiky. Udělá však zázraky i v naší ložnici, vyčistí matraci bez práce a na dlouhou dobu.
  2. Postřik matrace pomocí jedlé sody, ji dokonale osvěží a zbaví ji roztočů, i nečistot schovaných v matraci. Nestačí mít jen voňavou postel a čisté peřiny. I když pravidelně měníte povlečení, všechny skutečné bakterie se ukrývají uvnitř matrace. To může vést k astmatu, ke zhoršení stavu kůže a dalším zdravotním problémům. Jedlá soda použitá na matraci pomáhá nejen při čištění, ale také zabraňuje zápachům.
  3. Odstraňte z matrace všechny lůžkoviny a posypte jí jedlou sodu. Rukou jemně vetřete a nechte dvě hodiny působit.
  4. Nakonec vysajte.
  5. Uvidíte také, jak se Vaše matrace stane svěžejší, voňavější a čistší, protože malé částečky jedlé sody absorbují špínu.
  6. Tuto metodu lze použít nejen na matrace, ale také pro dezodoraci bot. Totéž platí pro postel. Rovněž deodorizuje odpadkový koš a chladničku.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak vyčistit celou matraci i s přáteli! Určitě budou také mile překvapeni! 

zdroj: egyenesben.com