Vzpomínáte si na scény z hollywoodských filmů, kde skupina stylistů mění ošklivé káčátko v nádhernou ženu? Tuto transformaci bychom mohli využít v reálném světě. Často však nemáme žádný tým profesionálů ani čas. Na druhou stranu však existují triky, které Vám umožní vypadat skvěle a ušetřit čas i peníze.

Dnes jsme proto pro Vás vytvořili seznam životních triků, které Vám pomohou přejít z bitevního pole na obálky časopisů.

1. Částečné mytí vlasů

Mastné vlasy mohou okamžitě zkazit Váš vzhled. Můžete si však zkusit umýt vlasy jen částečně, pokud zrovna nemáte po ruce suchý šampon, nebo vysoušeč vlasů, nebo se ocitnete v nepříjemné situaci, například ve vlaku.

Oddělte úzké prameny vlasů z Vašeho čela; položte zbytek vlasů zpět a vytvořte nízký culík. Oddělené prameny umyjte pod tekoucí vodou, nejlépe šampónem. Bude to trvat déle než 20 minut, než vlhké vlasy znovu uschnou. Poté si udělejte vysoký culík pečlivě pokrývající mastné vlasy čerstvě umytými.

2. Rychlá cesta ke zpevnění nehtů

Pokojně se staráte o Vaši zahradu, když Váš šéf zavolá na naléhavou schůzku. Vaše ruce a nehty nevypadají dobře. Nečistoty neodstraníte tak snadno a Vaše pokožka vypadá suchá.

Teplá voda a měkký zubní kartáček poslouží jako záchrana. Namočte si ruce do misky s horkou vodou po dobu 5-10 minut. Poté použijte zubní kartáček a vyčistěte prsty přímo ve vodě. Můžete také přidat mýdlo. Vaše ruce budou vypadat mnohem lépe: zubní kartáček odstraňuje jak nečistoty, tak mrtvé kožní buňky.

3. Dejte svým botám druhý život

Vybrali jste si oblíbený pár bot k nevhodné procházce a nemáte možnost koupit si nový pár? Nebezpečné účinky vody a nečistot mohou být opraveny jednoduchým krémem na ruce. Použijte trochu krému na suché boty a budou vypadat mnohem lépe za pár hodin.

4. Ploché břicho za 10 minut

Celý víkend jste se přežírali a dnes večer máte schůzku? A Vaše oblíbené džíny Vás trestají a nejdou zapnout? Nemějte strach: tento cvik Vám pomůže. Toto cvičení má okamžitý pozitivní účinek. Nicméně, jeho výhody jsou zřejmé, pokud ho děláte pravidelně.

Stoupněte si na šířku ramen, nohy na podlaze. Posaďte se tak nízko, jak můžete držet záda rovně a hleďte přímo před Vás. Po tomto cviku si dopřejte ještě 20 sedů lehů, a Vaše kalhoty se snadnou zapnou.

5. Okamžitá iluze účesu

Pokud máte mastné kořínky, Vaše vlasy mohou často vypadat suše, neuspořádaně a rozštěpeně. Chcete-li změnit takové vlasy, měli byste použít kartáč na vlasy a pár kapek oleje (esenciálního, kosmetického, nebo olivového).

Aplikujte několik kapek oleje na kartáč a pročešte s ním konce vlasů. Olej vyhlazuje rozdělené konce a mění je na hladké a lesklé. Ujistěte se, že se po ukončení procedury nebudete dotýkat vlasů, olej na koncích by se pak přenesl až ke kořínkům.

6. Oční kapky vs. pupínky

Mnoho žen ví, jak těžké je zacházet s tvrdohlavými pupínky. Nicméně, i když jste starší, může se v nejhorším možném okamžiku objevit nepříjemný pupínek.

V tu chvíli Vám pomohou oční kapky, které obsahují vazokonstriktory, aplikujte je na bavlněný tampónek a vložte ho do mrazničky na pár minut. Pak umístěte bavlněný tampónek přímo na pupínek a počkejte pár minut. Kapky zmrazí krevní cévy a barva Vašeho „problému“ se tam zmírní.

7. Posilování a tónování během 30ti minut

Už jste někdy dostali pozvánku na pláž? Kromě toho, že si Vaše tělo zvyklo na lenošení na gauči, Váš tón pleti vypadá více mléčně než zlatohnědě. No, abyste vypadali lépe, potřebujete asi 30 minut svého času a balíček mleté ​​kávy.

Uvařte si kávu a přidejte pár lžíček olivového oleje. Aplikujte poté směs na čistou pokožku po horké lázni, nebo sprše. Opláchněte teplou vodou. Káva způsobí, že Vaše pokožka jemně zhnědne, také odstraní extra vlhkost z pokožky, takže Vaše silueta bude vypadat dokonale.

8. Ne jen pro Vaše zuby

Některé nepříjemné zápachy zůstávají s Vámi po dlouhou dobu, například ryby, tabák, nebo cibule. Obyčejné mýdlo je v těchto případech poměrně zbytečné. Pokuste se umýt své ruce pomocí zubní pasty. Čerstvá vůně je zaručena.

9. Krásné paže

Šaty bez ramen vyžadují, aby Vaše ramena vypadala perfektně. Dokážete, aby Vaše ramena vypadala atraktivněji již za pouhých 10 minut? Ano, ale na tom budete muset trochu zapracovat. Proveďte několik opakování hlavních cviků na svaly, jakou jsou biceps, triceps a ramena.

10. Rychlá úleva od pocitu nafouknutí po výživném jídle

Přejídání je něco, co se často neobjeví nepředvídavě. Například zkoušíte nové potraviny v zahraničí, jíte na svatbě nebo na oslavě… Ani nemáte pocit, že byste se přejedli, ale i přes to, se cítíte nafouknutí.

Zde je jednoduchý trik, abyste získali úlevu: vymačkejte si šťávu z poloviny citronu do sklenice vody. Je to skvělý způsob, jak zajistit, aby Váš trávicí systém fungoval bez jakýchkoli léků.

Upozornění! Nepožívejte směs, pokud trpíte onemocněním trávicího traktu.