Komáři jsou nezvaným hostem v každé domácnosti. Ne nadarmo se jim říká obtížný hmyz. Budí nás ze spaní a místa po jejich kousnutí svědí. Navíc mohou přenášet i závažná onemocnění a infekce. Někteří lidé na jejich kousnutí mají dokonce alergie a dochází u nich k nepříjemným reakcím, většinou v podobě dermatologických obtíží jako je vyrážka či pupínky.

Jak se zbavit nejen komárů, ale i much a vos

Problém s komáry pociťujeme především v letních měsících, když jsme na dovolené, užíváme volna nebo jen prostě větráme po horkém dni. Dokážou zaručeně zkazit váš večer s přáteli, pobyt v zahradě či posezení u ohně. Proti komárům lze použít

  • repelenty
  • kávu

Repelenty ne vždy fungují, a navíc nepříjemně a agresivně zapáchají. Dají se také pořídit tablety do zásuvky. Ty pozvolna uvolňují zápach, který komáry odpuzuje. Ne vždy máme ale po ruce elektřinu, a navíc ne každému je příjemné tyto výpary vdechovat celou noc. Věděli jste ale, že komáři nesnáší vůni kávy? A to nejsou jediní. Káva totiž nevoní ani vosám a mouchám. O dva důvody víc náš přírodní repelent vyzkoušet!

Připravte si přírodní repelent

Káva je navíc přírodní a nezávadná. Ničemu neuškodí, pokud budete vdechovat její výpary. Není v ní totiž nic chemického. Jak na to? Připravte si alobal, talíř či sklenici, kávu a zápalky. Pro ještě silnější účinek můžete přidat i sušený bobkový list.

Sklenici či talíř využijte jako podstavec, na který dáte kus alobalu. Na alobal poté vysypejte mletou kávu. Přidejte bobkový list. Substanci zapalte a nechte pomalu hořet. Pokud vyhasne, „přiložte“ další sirku. Uvidíte, že se komáři vaší společnosti zcela vyhnou. Tuto metodu obzvlášť oceníte při sezení venku. Je rychlá, levná a zdraví nezávadná. Zapomeňte na zapáchající chemické směsi. Napište nám, kde jste tento repelent použili vy a jak jste s ním spokojení.