Recept Pepove řezy. Nejlepší zákusek se zakysanou smetanou a čokoládou.

Ano, tyto řezy byly opravdu určeny pro Pepu, proto si zasloužili i takový název. Fantastické jemné těsto s oříšky a krémem ze zakysané smetany. Do těchto řezů určitě nepoužívejte jiné ovoce jako maliny. Dokonale ladí s chutí těsta a krému. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce

200 g kr. cukr

1 bal. vanilkový cukr

125 ml perlivá minerálka

125 ml olej

200 g polohrubá mouka

200 g nastrouhaná čokoláda

200 g mleté ​​ořechy

1 bal. prášek do pečiva

Krém:

750 ml zakysaná smetana

500 ml .bílý hustý jogurt

150 g moučkový cukr

10 plátků želatina

500 ml smetana ke šlehán

ímaliny

piškoty + mléko na namočení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s kr. a vanilkovým cukrem do tuhé pěny. Přidáme minerálku a olej a už jen vařečkou přimícháme směs mouky, nastrouhané čokolády, mletých ořechů a prášku do pečiva.
  2. Připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi půl hodinu – sledujeme.
  3. Pro přípravu krému použijeme plátky želatiny. Připravíme je podle návodu na obalu – namočíme je do vody a necháme nabobtnat, pak ohřejeme. V misce smícháme zakysanou smetanu s bílým jogurtem a cukrem. Přidáme připravenou želatinu a promícháme. Na úplný závěr přimícháme i vyšlehanou šlehačku.
  4. Vychladlé těsto potřeme trochou krému, poklademe v mléce namočené piškoty, znovu natřeme trochu krému a poklademe ovoce. Natřeme zbylý krém a pěkně uhladíme.
  5. Odložíme do lednice ztuhnout a pak nakrájíme na úhledné řezy. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie.
Příprava receptu Pepove řezy. Nejlepší zákusek se zakysanou smetanou a čokoládou., krok 1