Vianočné sviatky sa už začínajú blížiť a my sme sa preto rozhodli pozbierať tie najchutnejšie recepty, ktoré si nevieme vynachváliť.

Tieto sušienky z jogurtu sú skutočne skvostom, takže recept si určite nezabudnite uložiť 🙂

Sú skutočne lahodné!

Uvidíte, že si ich zamilujete!

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

 • 100 mililitrov prírodného bieleho jogurtu
 • dve lyžice cukru
 • 1 vajíčko
 • 1 lyžičku prášku do pečiva
 • 50 mililitrov slnečnicového oleja
 • 280 gramov hladkej múky

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Najprv si rozklepnite do hlbšej misy vajcia a rozmiešajte ju do peny spolu s cukrom. Potom pridajte slnečnicový olej, biely jogurt a vareškou prepojte. V konečnej fáze do zmesi vsypávajte postupne preosiatu hladkú múku a vložte aj prášok do pečiva. Vypracujte ideálne rukami hladké a homogénne cesto, ktoré by sa nemalo lepiť na prsty.
 2. Cesto si potom na pomúčenej doske vyvaľkajte na plát s hrúbkou cca 5 až 10 mm. V ďalšej fáze si vezmite  radlo na pizzu a pomocou neho vytvarujte z cesta sušienky (kocky.)
 3. Tie potom vyskladajte na plech vystlaný papierom na pečenie, posypte krupicovými cukrom a dajte piecť do rúry na 12 až 13 minút pri 180 stupňoch Celzia.
 4. Keď sa vaše sušienky upečú, vyberte ich z rúry a nechajte vychladnúť. Podávajte ich so šálkou kávy, kakaa, alebo čaju. Ak máte radi čokoládu, môžete ich polievať aj polevou z horkej vysoko percentuálne čokolády.
 5. Chutné však budú aj s polevou z bielej čokolády. Je len na vás, ako si svoje sladké výtvory dotvoríte. Sušienky skladujte v chlade a tme, najlepšie potom v krabici alebo pohár s uzáverom.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň..

zdroj: glendalenews.ru/post/6724