Recept Piškotový pudinkovník

Dnes jsem pekla šťavnatý koláček. S receptem bych se chtěla podělit, tak ať se líbí vyzkoušejte. Je opravdu velmi šťavnatý díky pudinku, který se přidává střídavě s těstem do formy. Musíte být trpělivý, protože to je asi jediný koláč, který se nesmí krájet ani teplý, protože by se mohlo stát, že pudink vám vyteče a jedli byste ho lžičkou. Pudink musí vychladnout, tehdy ztuhne a koláč se krájí výborně. Autor: Tereza

SUROVINY

Těsto:

5 ks vajec

150 g cukru moučka

200 g mouky (100 g hladká + 100 g polohrubá)

100 ml teplé vody

100 ml oleje

Pudink:

600 ml mléka

9 KL cukru krupice

1 sáček vanilkového cukru

2 sáčky pudinku (příchuť podle vašeho přání, já volila vanilkový)

máslo na vymazání formy

hrubá mouka na vysypání formy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky s cukrem si vyšleháme elektrickým šlehačem do hustší pěny. Za stálého šlehání přidáváme po lžících mouku, pomalu přiléváme vodu a pomalu přiléváme také olej. Nakonec vyšleháme z bílků hustý sníh a velmi opatrně ho vařečkou vmícháme ke zbytku těsta.
  2. Uvaříme si pudink. Do mléka dáme cukr (jak krupici, tak vanilkový) a přidáme dva sáčky pudinku. Důkladně rozmícháme metličkou, aby se nám nevytvořily hrudky. Za stálého míchání pudink zahříváme, dokud nezhoustne a nakonec ještě jednu minutu vaříme (také za stálého míchání).
  3. Do vymazané a vysypané formy (já jsem měla obdélníkový tvar) dáváme na střídačku těsto a ještě teplý pudink. Začneme dávat doprostřed formy a vždy dáme doprostřed formy těsto a do toho samého místa pudink. Pudink dojde dříve než těsto, takže zbylé těsto nalijeme na vrch celého moučníku.
  4. Pečeme na 180°C, dokud těsto nezrůžoví. Ještě teplý moučník posypeme moučkovým cukrem.
Příprava receptu Piškotový pudinkovník, krok 1

5. Moučník krájíme až po úplném vychladnutí, jinak nám pudink vyteče.