Sodná sůl kyseliny uhličité, nebo-li prací soda. Rozdíl mezi jedlou sodou a prací sodou je dosti markantní. Prací soda mnohem účinněji změkčuje vodu a lépe pohlcuje pachy, se kterými si ani jedlá soda neporadí. Prací soda (uhličitan sodný) se používá např. v keramice, při barvení bavlny, nebo při výrobě mýdel a pracích prostředků.

Připravili jsme pro Vás dnes článek o tom, proč se vyplatí přidávat právě prací sodu do pračky. Pročtěte si naše tipy a určitě ji v nejbližší budoucnosti použijte.

Directions

  1. Prací soda naprosto bez problémů a spolehlivě bělí i to nejzašlejší ložní prádlo. Výsledek je vždy fenomenální. Na 5 kg suchého prádla tak budete potřebovat lžíci prací sody. Vložte ji do prostoru pro prášek a perte na 50-70 stupňů. Poté ještě vyperte běžným způsobem s pracím práškem.
  2. Slouží také jako efektivní dezinfekce dětského oblečení. Zbaví ho všech bakterií a také krásně vybělí
  3. Vyrobte si vlastní prací sprej. Tedy 45 g prací sody smíchejte s litrem vody a přistrouhejte ke směsi 50 g hoblin dětského tuhého mýdla. Vařte ve starém hrnci, dokud se hoblinky nerozpustí. Za stálého míchání nechte zhoustnout. Po vychladnutí přidejte několik kapek esenciálního oleje. Poté používejte jako spolehlivý gel na praní. Na 5 kg suchého prádla použijete 2 lžíce.

Sdílejte tyhle geniální triky na využít prací sody i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také moc hodit! 

zdroj: hitrostigizni2019.ru