Pokud vy a vaše rodina rádi mlsáte, máme pro vás skvělou zprávu. Připravili jsme si pro vás recept na neodolatelný letní dezert. Je snadný na přípravu a neuvěřitelně lehký a nadýchaný. Zároveň se nemusíte bát, že po něm přiberete. Místo samé mouky v něm totiž najdete hodně tvarohu. Velké množství cukru je zase nahrazeno ovocem. Samé dobré věci. Uvidíte, jak se po něm zapráší. Upečte ho pro rodinu a budete za hvězdu!

Co budete potřebovat

Budete potřebovat 400 gramů plnotučného tvarohu, půl kila ovoce, 10 gramů vanilkového cukru, 120 gramů másla, 1 čajovou lžičku pečícího prášku, 2 vajíčka, 220 gramů cukru, 300 gramů mouky a špetku soli. Nejdříve si připravte těsto. Prosejte mouku přes sítko a přidejte prášek do pečiva.

Mouku smíchejte s máslem a solí. Rukama ze surovin uplácejte těsto. To dejte do ledničky odpočinout na 15 minut. Tento krok je důležitý. Jinak se vám těsto bude lepit. Mezitím si připravte náplň. Smíchejte tvaroh s vajíčky a bílým a vanilkovým cukrem. Nemusíte používat šlehač, vystačíte si s vařečkou nebo vidličkou. Teď je řada na ovoci. Fantazie se meze nekladou. Na tento dezert se nejlépe hodí

  • meruňky
  • broskve
  • jahody
  • třešně

Vyberte si ovoce, které máte nejraději. Nejlepší je čerstvé ze zahrádky, ale pokud nemáte, můžete použít i kompotované. Ovoce rozkrojte na půl. Pokud má pecky, odstraňte je. Jestli používáte kompotované třesně, někdy je lepší pecky ponechat, aby se vám úplně nerozpadly.  Plech vyložte pečícím papírem, nebo vymažte máslem a vysypte hrubou moukou (tip: pokud plech vymažete máslem, vysypte ho kokosem, dezert bude hned o něco chutnější).

Šup do trouby!

Dejte na něj polovinu těsta a polovinu náplně. Na hmotu pokládejte rozkrájené ovoce. Kousek vedle kousku. To vše opět pokryjte náplní. A nakonec na plech nalijte zbytek těsta. Troubu si předehřejte na 180 stupňů. Dezert vložte dovnitř a pečte 45minut.