Voňavé prádlo – myslíte si, že to je jediné, čo aviváž dokáže? V skutočnosti ju môžete aj celkom inak, ako ste zvyknutí. A pýtajte sa, kto na tieto veci prišiel? No predsa šikovné ženy – gazdinky, ktoré po nej náhodou, alebo naopak z núdze siahli v prípadoch, keď nemali poruke nič iné. A čuduj sa svete, aviváž sa osvedčila skvele!

Na neprekonateľný lesk okien

Nepotrebujete špeciálne prostriedky na leštenie a umývanie okien. Stačí, ak do teplej vody pridáte trochu aviváže a máte čisté aj perfektne lesklé okná na dlhú dobu. Môžete použiť aj na umývanie okien v aute.

Mastné fľaky a nábytok ako nový

Mastný povlak na kuchynskej linke, odtlačky na zárubniach, fľaky na dverách – to všetko môžete jednoducho a rýchlo vyčistiť pomocou aviváže. Postupujte rovnako ako v predošlom prípade – aviváž a teplá voda.

Poťahy na aute

Objavil sa na sedadle v aute fľak? V aviváži máte skvelého pomocníka, ako škvrnu odstrániť. Zmiešajte ju s teplou vodou v pomere 1:4 a vyčistíte znečistené miesto.

Kúpeľňa

Ak chcete, aby vaše dlaždičky ískali neprekonateľný lesk a vyzerali skutočne ako nové, zmiešajte aviváž s vodou v pomere 1:2 a potom umyte čistou handričkou.

Na podlahu lepšia ako drahé čističe

Aviváž rozžiari aj vašu plávajúcu alebo PVC podlahu. Stačí, ak ju pridáte do teplej vody namiesto bežného prostriedku na umývanie podláh. Stratený lesk je späť ako lusknutím prsta.

Na háklivé materiály

Aviváž môžete bezpečne použiť aj na kožu a mramor. Dokonca aj staré kožené veci – kabelky alebo topánky môžete takto vrátiť späť do života. Stačí, ak trochu aviváže nanesiete na hubku a pretierate kožený povrch a zotriete čistou handričkou.

Na zaseknutý zips

Ak sa vám zasekol zips, siahnite opäť po aviváži. Stačí, ak nakvapkáte niekoľko kvapiek priamo na zips a pomaly sa ho rozpohybujete. Presvedčte sa, že to zaberá skvele!

Staré tapety odstránite celkom jednoducho

Čo sa stane, keď na stenu nastriekate obyčajnú aviváž? Tento trik vám uľahčí nenávidenú prácu!

Ak chcete zmeniť tapety na vašej stene a obávate sa toho, ako sa budú kúsky tapiet trhať a oddeľovať len veľmi ťažko, tento trik sa oplatí poznať. Namiešajte si zmes aviváže a vody v pomere 1:1, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na tapety. Nechajte chvíľu odstáť a potom pôjde strhávanie tapiet jedna radosť.