Škůdci nejsou v domácnosti nic příjemného. Mohou nám otravovat život a celkově škodit. Jak se jich snadno zbavit? Pomocí této rostliny. Ta je ideální volbou, pokud vás doma trápí pavouci, myši, ale i další hlodavci nebo různý otravný hmyz. Většina lidí na něho kupuje chemii, která není ani tak účinná, nehledě na to, že může škodit i lidem. Přitom mnohem lepší je využít sílu přírody.

Jedna známá rostlina

Co je tou rostlinou, která je nejlepší, pokud vás trápí škůdci? Je to známá bylina s poměrně známou a zajímavou vůní. Tou rostlinou je máta peprná. Unikátní bylina, která svou vůní dokáže škůdce velmi jednoduše odpudit. Jakmile ji ucítí, rozhodně k vám domů nezamíří.

Ideální je proto pustit se do pěstování máty. Umístit ji můžete různě po bytě, tak aby její vůně byla cítit doslova všude. Navíc bylina nijak špatně nevypadá a tak může klidně nahradit i klasické pokojové rostliny. Navíc samotné pěstování je velmi nenáročné a stačí trocha kvalitní zeminy a pravidelné zalévání. To zvládne každý.

Nemusíte ji jenom pěstovat

A co v případě, kdy mátu pěstovat nechcete, jelikož na to například nemáte čas, sni místo? Ani toto není absolutně žádný problém, jelikož škůdci ji mohou ucítit i ve chvíli, kdy ji doma máte sušenou. Nejlepší volbou je vzít trochu sušené máty, tu nasypat do ponožky a tu poté někam pověsit, nebo položit. A je hotovo. Také bude vaše škůdce dokonale odpuzovat.

Vyrobit můžete i domácí repelent

Kromě výše zmíněných možností je tu ještě jedna třetí, která je založena na tom, že si můžete vyrobit svůj domácí repelent. Ani tento postup není nijak složitý. Základem je odvar z máty. Stačí pár lžiček sušené máty, chvíli provařit ve vodě a nechat louhovat. Když voda vystydne, tak ji můžete přelít do rozprašovače a následně aplikovat u vás doma. A škůdci se vašemu interiéru také vyhnou obloukem.