Každý z nás nejspíš dobře zná, jaké to je, když v horkých letních nocích otevřeme okno do ložnice. Každý se těší na příjemný odpočinek, ale najednou zjistíme, že v místnosti máme komára. Někdy nás budí a my se ho snažíme zbavit a nebo spíme až do rána, ale jsme naprosto celí poštípaní.

Past na komáry

Existují různé metody, která chrání domov před komáry. V každém případě jsme pro vás zajistili přímočarý a úspěšný návod, který vás ochrání před komáry po značnou dobu během teplých večerů. Tento odpuzovač komárů může také být využit na verandě nebo v dětském pokoji.

Potřebujete

  • 1,5 l plastová lahev
  • 1 šálek vroucí vody
  • 2 lžíce cukru krupice
  • 1 lžička sušeného droždí
  • trochu tmavého materiálu, papíru nebo fólie

Postup

Odstraňte nejvyšší bod plastové nádoby v asi 33% délky, nalijte teplou vodu (ne teplejší než 30 ° C), včetně cukru a důkladně promíchejte. V tom okamžiku vsypte droždí a znovu promíchejte.

Zasunutou horní část láhve zasuňte do láhve dolů. Je důležité vše zapečetit. Následně je oxid uhličitý právě vypouštěn z hrdla džbánu.Měli byste použít materiál, papír nebo fólii, abyste obal obalili a upevnili kolem okrajů.

Tuto past na komáry umístěte v místnosti, kde komáry nechcete a nebo ho využijte i na terase, kde chcete s přáteli posedět a neřešit nepříjemné štípance.