To tu ještě nebylo! Domácí sněhová modelína, která se třpytí jako čerstvě napadaný sníh. Přinášíme vám super tip na zimní kreativní aktivitu pro děti. Na extra jednoduchý recept budete potřebovat pouze dvě ingredience, které doma určitě najdete. A co je na domácí sněhové modelovací hmotě nejlepší? Nevaří se. Hotovou ji budete mít tedy během chvíle, užijete si s ní však spoustu zajímavé zábavy.

domácí sněhová modelína recept

Co budete na výrobu domácí sněhové modelíny potřebovat?

Ingredience:

  • 200 g kukuřičného škrobu
  • 130 ml tělového mléka
  • třpytky / glitry / třpytivý prach

Kukuřičný škrob v prášku pořídíte v potravinách za 19,- Kč

sněhová modelína ze škrobu a tělového mléka

Tělové mléko Natural Care je z řetězce Kaufland, stojí 35,- Kč.

návod na sněhovou modelínu z tělového mléka

Recept na sněhovou modelínu:

Do mísy vysypte téměř celou krabičku kukuřičného škrobu -tj. 200g. Trochu škrobu si nechte stranou, abyste měli hmotu v případě potřeby čím zahustit. Přidejte ke škrobu přibližně 130 ml tělového mléka. Nejprve raději méně mléka a postupně přidávejte. Poměr ingrediencí je přibližně 3:2.

bílá třpytivá sněhová modelína

Směs prohněťte v míse a podle potřeby přidejte škrob nebo naopak tělové mléko. S konzistencí si pohrajte.

návod na domácí sněhovou modelínu

Směs vypracujte do úplně hladké hmoty.

sněhová modelína ze dvou ingrediencí

To, co dělá modelovací hmotu kouzelnou – sněhovou, jsou třpytky. Použijte nejlépe třpytky bílé, které hází odlesky do modra a zelena. Použít můžete i třpytky stříbrné, hmota však dostane lehce našedlý nádech. Vlevo modelína s bílými glitry, vpravo se stříbrnými.

sněhová modelína návod

Co myslíte. Třpytí se jako sníh? Bude se vašim dětem líbit?

domácí sněhová modelína z kukuřičného škrobu

Hmota nemá vlastnosti totožné s klasickou kupovanou nebo domácí modelínou (oblíbený recept na domácí plastelínu najdete zde). Nelze ji tak lehce spojovat. Ruce tedy sněhulákovi vymodelujete jen obtížně. Děti však mohou využít modelínu k vykrajování tvarů, otiskování předmětů nebo můžou do modelíny kreslit špejlí. Určitě vymyslíte i další nápady, jak si se třpytivou sněhovou modelínou hrát.

třpytivá domácí sněhová modelína